Czy warto ryzykować i nosić telefon bez etui? Oczywiście, że nie. Na korzystanie z „bezbronnego” telefonu mogą sobie pozwolić tylko ludzie o mocnych nerwach. Dlaczego?

Zakup etui do telefonu obecnie wcale nie jest fanaberią ani „kwestią mody”, a już z pewnością nie jest  zbędnym wydatkiem. Współczesne etui na telefony w pierwszej kolejności mają za zadanie chronić i zabezpieczać telefon przed konsekwencjami upadku czy uderzenia. Dlaczego warto trzymać telefon w etui? Oto kilka powodów:

1. Współczesne telefony są cienkie i lekkie

Nowoczesne telefony nie są już tak trwałe i niezniszczalne jak te sprzed kilku lat (pamiętacie niezniszczalną Nokię 3310?) Wszystko za sprawą pogoni za innowacyjnym designem. Producenci prześcigają się w projektowaniu coraz cieńszych i lżejszych telefonów. Troska o designerski wygląd odbija się oczywiście na trwałości i wytrzymałości poszczególnych komponentów. Cieńszy telefon to w końcu cieńsza szybka wyświetlacza.  Z tego powodu coraz częściej użytkownicy smartfonów decydują się na zakup etui lub nakładanie na telefon szkła hartowanego.

TY PRZD SAMSUNG GALAXY S6 EDGE PLUS

Szkło hartowane to najskuteczniejsza forma zabezpieczenia ekranu telefonu. Na zdjęciu szkło hartowane Caesar Mobile do SAMSUNG GALAXY S6 EDGE PLUS SM-G928

 

2. Masz ubezpieczony telefon? 

Ubezpieczenie to,  co prawda,  coraz popularniejsza forma zabezpieczenia swojego telefonu, ale nadal nie jest standardem. Z pewnością większość z was nawet nie pomyślała o takiej opcji. Z prostej przyczyny — to dodatkowy miesięczny koszt. Za ubezpieczenie zapłacisz od kilku do kilkunastu złotych. A etui kupujesz tylko raz.

3. Telefony są podatne na zarysowania

Oczywiście telefony to nie bańki mydlane, nie rozpryskują się pod wpływem dotknięcia o twardą powierzchnię. Większość z nich jest wykonana z wytrzymałego metalu,  tworzywa sztucznego lub  szkła Gorilla Glass. Ale warto pamiętać, że nawet takie aparaty dużo czasu spędzają w torebce czy kieszeni, gdzie mogą ulec zarysowaniu (np. od kluczy lub innych przedmiotów). Etui niweluje to zagrożenie.

4. Etui ochroni newralgiczne części telefonu.

Dobre etui i pokrowce na telefon, zaprojektowane są w taki sposób, żeby chronić najważniejsze elementy telefonu. A do nich należy oczywiście wyświetlacz oraz obudowa. Oczywiście od Ciebie zależy, jaki rodzaj ochrony się wybierzesz: czy będzie to kompleksowa ochrona (wówczas wybierasz etui typu pokrowiec) czy tylko połowiczna (wówczas kupisz tzw. plecki na tył lub etui typu bumper). A może zdecydujesz się na ochronę samego wyświetlacza (i kupisz szkło hartowane)?

5. Zabierasz swój telefon wszędzie.

Dosłownie wszędzie. Nawet w miejsca,  w których teoretycznie telefon jest zbędny (do łóżka, łazienki, na ściankę wspinaczkową…). Nawet jeśli nie jesteś szczególnie niezdarną osobą, to bardzo prawdopodobne, że smartfon, który spędza z Tobą 24 godzin dziennie prędzej czy później padnie ofiarą tych „dziwnych miejsc”. Etui pozwoli uchronić telefon przed konsekwencjami noszenia telefonu wszędzie…

6. Wiele etui to coś więcej niż tylko etui

Współcześnie projektowane pokrowce na etui niekiedy spełniają znacznie więcej funkcji. Na przykład są jednocześnie wizytownikami, portfelami, a nawet akumulatorami czy… paralizatorami.

pol_pl_Pokrowiec-z-zapieciem-na-magnes-porftel-etui-granatowe-do-HTC-DESIRE-820-36825_3

W etui można również nosić wizytówki. Etui do HTC DESIRE 820.

 

7. Etui czyni twój telefon wyjątkowym.

Taki model telefonu jak twój ma wiele osób. Etui jest jedną z form wyróżnienia się, pokazania swojej osobowości. Telefon w oryginalnym etui nie tylko przyciągnie uwagę, ale ma również wymiar praktyczny, może pomóc w identyfikacji urządzenia w razie jego zagubienia…

Jeszcze nie jesteś przekonany o zakupie etui?

Wystarczy prosta kalkulacja. Koszt średniej klasy smartfona oscyluje w granicach 500-1000 złotych. Koszt dobrego etui na konkretny model to wydatek 20-50 złotych. Zastanówcie się,  ile będziecie musieli wydać  na naprawdę stłuczonego ekranu waszego telefonu…200, 300, 400 złotych? To już chyba lepiej kupić etui.