O popularności współczesnych smartfonów  decydują nie tylko doskonałe parametry techniczne oraz komfort użytkowania. Dla wielu użytkowników przy zakupie telefonu liczy się również jego wygląd i estetyka. Słowem – modny design.  Jak będą wyglądać telefony przyszłości? Zobaczcie sami!

Jeszcze nie tak dawno jednym z popularniejszych telefonów była NOKIA 3310, za pomocą której można było porozmawiać, wysyłać wiadomość tekstowa i zagrać w jedną z gier wszechczasów – snake’a. Pamiętacie?

Nokii nie miałam, ale pamiętam swoją pierwszą komórkę marki SONY ERICSSON. Duża, w kolorze brązowym. Z perspektywy czasu mogę ją przyrównać do klasycznej cegłówki. Nie mieściła się w kieszeni, miała wystającą antenkę i zielony wyświetlacz. Plusem było to, że umożliwiała wykonywanie połączeń i była niesłychanie wytrzymała na urazy mechaniczne (upadek na podłogę znosiła bez szwanku). Ale wygląd? Szkoda mówić. Nic, czym można było się afiszować. Bo wygląd „komórki” kiedyś miał drugorzędne znaczenie.

Od tego czasu minęła ponad dekada a współczesne telefony w niczym nie przypominają “cegłówek”. Dziś dobry telefon to nie tylko parametry, ale przede wszystkim wygląd.

Coraz częściej przy wprowadzaniu na rynek nowego telefonu dużą uwagę zwraca się na: materiały, z jakich jest wykonany, ciekawą kolorystykę oraz na wzornictwo. O tym, jak będzie wyglądał telefon, zależy od trendów, jakie pojawiają się na pokazach mody. Niektórzy producenci idą o krok dalej. Wzornictwo wielu telefonów powstaje przy współpracy ze światowymi kreatorami mody takimi jak Versace, Dolce & Gabbana czy Prada. To znak czasów, w których telefon przestał być tylko i wyłącznie urządzeniem służącym do wykonywania połączeń, ale stał się elementem garderoby. Dodatkiem, który stawiany jest na równi z zegarkiem, bransoletką czy torebką. A w jakim kierunku idzie design telefonów?

Lekkość i smukłość

Nowe telefony będą przede wszystkim coraz lżejsze i coraz cieńsze. W pogoni za lekkością i smukłością do budowy telefonów zaprzęga się coraz bardziej innowacyjne materiały. W ubiegłym roku w projektowaniu telefonów pojawił się  grafen. Materiał bardzo wytrzymały, a jednocześnie milion razy cieńszy od arkusza papieru, testowany jest przez takie marki jak Apple i Samsung.

Oppo-R7-official-render_2

Oppo R7. Grubość 4,85 mm .

 

Elastyczność i zakrzywienia

Kolejnym trendem jest wykorzystywanie w konstrukcji elastycznych komponentów. Powstawać będą zatem giętkie telefony, które będą jednocześnie bardziej wytrzymałe niż kiedykolwiek. Coraz więcej telefonów komórkowych ma zakrzywione szkła po obu stronach. Szkło 2.5D z przodu sprawia, że telefon komórkowy dobrze leży w dłoni, a także daje telefonowi wygląd premium, a szkło 3D z tyłu posiada bardziej znaczącą krzywą i jest milszy w dotyku w porównaniu z tradycyjnym szkłem 2D. Trend, który zapoczątkowały takie telefony jak LG G Flex lub Samsung Galaxy Note Edge, jest rozwijany. Następca LG G Flex – LG G Flex 2 może wyginać się aż o 90 stopni. Co będzie dalej?

telefon-lg-g-flex-2-32gb-lte

LG G Flex 2

 

Telefon jak tablet

Czy trzeba wybierać między telefonem a tabletem? Niekoniecznie. Można przecież połączyć najlepsze ich cechy i tworzyć… pfablet. To dlatego najnowsze generacje smartfonów są nieco większe niż poprzednicy. Mają coraz większe ekrany, a jednocześnie są na tyle małe, by zmieścić się (chociaż z trudem) w kieszeni. Pfablety pojawiły się już jakiś czas temu na rynku, ale koncepcja się cały czas rozwija.

Samsung Galaxy Note 3

Samsung Galaxy Note 3

Oczywiście to tylko niektóre z trendów w designie, jakie będą rozwijane w kolejnych latach, a pomysły projektantów są praktycznie nieograniczone. Modyfikowane będą nie tylko materiały wykorzystywane do budowy telefonów, ale również ich kształty. Jak będzie wyglądał telefon jutra? Zobaczcie kilka propozycji telefonów przyszłości.

 

Niektóre koncepcje futurystycznych  telefonów.

futuristic-cell-phone-concepts-017

Telefon z projektorem

philips_fluid_161905107761_640x360

Elastyczny telefon,który możemy nosić jako bransoletkę.

iphone_palm_phone_161905082072_640x360

iPhone na dłoni (fot. Design Launches)

lg_paper_touch_161905098114_640x360

Koncepcja LG. Telefon, który nie tylko jest ” cienki jak papier” , ale także składany. Dzięki czemu można go wygodnie rozłożyć, tworząc tablet.

futuristic-cell-phone-concepts-015

Kambala – telefon komórkowy , który przekształca się w słuchawkę.

futuristic-cell-phone-concepts-001

Kyocera EOS. Koncepcja składanego telefonu. Telefon posiada elastyczny ekran OLED. Można go składać tak jak portfel.

 

nokia_humanform_concept_phone_141601478845_640x360_161917375902_640x360

Pomysł firmy Nokia to telefon HumanForm. Urządzenie, które jest nie tylko przejrzyste i elastyczne, ale ma także zdolność rozpoznawania nastroju…

 

http://www.hongkiat.com/blog/30-futuristic-phones-we-wish-were-real/