Smartfon firmy KAZAM, model TORNADO 348 w dniu swojej premiery był najcieńszym telefonem na świecie. Obudowa o grubości 5,1 mm robi wrażenie. Zastanawialiście się,  jakie etui będzie pasować do tak smukłej „sylwetki”?

Oczywiście 5,1 mm grubości to nie jedyny atrybut telefonu, który pojawił się na rynku kilka miesięcy temu (w Polsce w listopadzie 2014). Niemniej jednak sam fakt, że przed jego nazwą można było dorzucić przedrostek naj- energetyzowało wielu sympatyków nowości i Kazam-Tornado-348gadżetów. Telefon Kazam Tornado 348 od pierwszego wejrzenia wpadał w oko. Elegancki, smukły, obudowany wzmacnianym szkłem Gorilla Glass 3, wykończony aluminiową ramką. Nie sposób było się w nim nie zakochać. A do tego dochodziły przyzwoite,  jak na tej klasy produkt (i grubość urządzenia),  parametry techniczne. Nie będę wgłębiać się w szczegółową specyfikację, bo to nie jest temat tego artykułu. Wystarczy mały skrót.  Tornado 348 oparty jest na Androidzie 4.4 KitaKat, wyposażony w ekran AMOLED, który wyświetla wyraźny i nasycony obraz. Telefon charakteryzuje się przy tym wysoką wydajnością, która zapewnia szybkie i bezproblemowe działanie gier i aplikacji. Efektowny wygląd (najcieńszy!) i dobre parametry techniczne – z pewnością Tornado 348 ma wielu zadowolonych użytkowników.

Jak  ochronić te 5,1 mm?

Przy tego typu parametrach wyjątkowo istotne jest odpowiednie zabezpieczenie telefonu. Co prawda, jak wspomniałem wcześniej, szkło zostało wzmocnione „gorylem”,  niemniej jednak smukłość telefonu wymusza zachowanie dodatkowych środków zabezpieczających.
Przy tego typu specyficznych telefonach wybór etui ma zasadnicze znaczenie. Pokrowiec powinien nie tylko doskonale chronić telefon przed uszkodzeniami mechanicznymi i zarysowaniami,  ale również gwarantować bezproblemową obsługę telefonu. Najprostszy jest oczywiście zakup nakładek na tył lub obudów typu bumper dedykowanych dla Tornado 348, ale one nie zapewnią ochrony kompleksowej. Wydaje mi się, że posiadając tego typu telefon,  musisz zainwestować w coś bardziej okazalszego i pewniejszego. Takiego jak solidnie wykonane i wzmocnione etui z klapką lub typu portfel. Tylko takie zagwarantuje ochronę całego telefonu łącznie z wyświetlaczem. Oto moja propozycja:

Etui z klapką dedykowane Kazam Tornado 348 (Producent: Flex Cases)

Wnętrze jest wykonane z wytrzymałego i termokurczliwego TPU. Zewnętrzna część  etui pokryta jest ekoskórą, dodatkowo ozdobiona szwami z kolorowych nici.


Etui jest oczywiście przeznaczone  tylko i wyłącznie do tego smukłego modelu TORANDO. Dostosowane jest idealnie, co oznacza, że  otwory na przyciski i porty są skrojone co do milimetra. Dzięki temu możesz korzystać z wszystkich funkcji telefonu. Bez konieczności wyciągania go z etui. Bezpieczne, wytrzymałe i do tego dostępne w wielu opcjach kolorystycznych. Ci z Was, którzy lubią klasyczne rozwiązania mają do wyboru wersję czarną. A dla odważnych –  kolory bardziej wyraziste jak: czerwień, kobalt, różowy czy fioletowy.

Pełna prezentacja etui: