Kupując nowy telefon poświęcamy dużo czasu, by wybrać odpowiedni model. Musi spełniać nasze wymagania, mieć odpowiednią specyfikację, być wytrzymały, odporny na kurz, albo mieć dobry aparat czy dużo pamięci. Niekiedy przyzwyczajeni jesteśmy do konkretnej marki i to także determinuje nasze wybory. Inną ważną kwestią tuż po wyborze telefonu jest wybór etui. Czy warto je kupić? Oczywiście – nie tylko spełni funkcję dekoracyjną, wyrazimy dzięki niemu swoją osobowość, ale także – jeśli nie przede wszystkim – ochroni telefon przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych czy zabezpieczy podczas upadku. Ilość możliwości do wyboru może przyprawić o zawrót głowy, bo zróżnicowane są nie tylko wzory, ale też materiały, ceny, style. Kotki, TPU, klapka, magnes, podwyższony rant? Przed zakupem trzeba zastanowić się, co jest dla nas ważne i czego będziemy wymagali od etui. Poznajcie 5 wskazówek, dzięki którym dowiecie się, jak kupić etui.

1. Kompatybilność to podstawa

Ponieważ ilość modeli telefonów i ich rozmaite kształty oraz rozmiary mogą nieco przytłoczyć, trzeba pamiętać o jednym. Najważniejsze, by etui było idealnie dopasowane. Co z tego, że wzorem będą Twoje ukochane słoneczniki czy sportowy idol, jeśli nie będziesz mógł się w pełni cieszyć korzystaniem z telefonu? Każdy otwór musi być dokładnie spasowany, by nie wspomnieć o dokładnym dopasowaniu całego etui. Kto wydał pieniądze na przyjemny dla oka gadżet, a później musiał zdejmować etui do każdego ładowania, ten wie, jak jest to ważne. Wystarczy zapytać bezpośrednio u sprzedawcy, czy to etui jest dedykowane dla naszego modelu, by upewnić się, czy to będzie strzał w dziesiątkę, czy pudło.

etui honor 4c

Etui z klapką

2. Dostosowanie do budżetu

Nie tylko style, materiały i modele etui różnią się między sobą – ceny oczywiście również. Jeśli kupujesz przez internet, nie przeglądaj wszystkich możliwości, bo utrudnisz sobie wybór. Ogranicz wyszukiwanie do pułapu cen, który Cię interesuje. Jeśli jesteś zdecydowany na konkretne etui, ale jest dla Ciebie zbyt drogie, poluj na promocje. Pamiętaj też, że wysoka cena nie zawsze idzie w parze z najwyższą jakością i nie daj się oszukać.

3. Dobre rozeznanie

Zanim zdecydujesz się na zakup, poświęć trochę czasu na poznanie wszystkich możliwości. Nie kupuj pod wpływem impulsu, bo taki zakup najpewniej nie będzie udany – etui może okazać się podróbką, być źle spasowane czy niskiej jakości. Poczytaj nieco o typach etui, dzięki czemu będziesz wiedzieć, co sprosta Twoim wymaganiom i unikniesz rozczarowania.

Etui hybrydowe

Etui hybrydowe

4. Przyzwyczajenie drugą naturą

Przed dokonaniem zakupu powinieneś przyjrzeć się też… sobie! Przemyśl swoje przyzwyczajenia i to, w jaki sposób posługujesz się telefonem. Wolisz mieć do niego łatwy dostęp i chcesz trzymać blisko portfela? Wybierz etui z dodatkową kieszenią. Często nie wiesz, gdzie zostawiłeś telefon i szukasz go w całym domu? Postaw na coś jaskrawego. Uprawiasz sport? Pamiętaj, by etui pomogło Ci zapobiec wyślizgiwaniu się telefonu ze spoconej dłoni.

5. Dopasowane do osobowości

Kiedy rozważysz już wszelkie za i przeciw pamiętaj także, że dzięki etui możesz wyrazić siebie. Niezależnie od tego, czy lubisz brokat, głęboką czerń, skórę czy minimalistyczną biel. Jeśli rozczulają Cię zdjęcia małych kotów albo jesteś fanem motoryzacji – również znajdziesz coś dla siebie. Jeżeli lubisz gadżety, wybór z pewnością będzie należał do przyjemnych.