Jak skutecznie zabezpieczyć ekrany Apple Watch Sport? Podpowiadamy skuteczne rozwiązanie.

Pierwszy wyprodukowany przez Apple’a smartwatch swoją premierę miał w 10 kwietnia bieżącego roku. W pierwszyn rzucie produkt trafił na rynki w USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Kanadzie, Chinach, Francji, Niemczech, Hongkongu i Japonii. Na razie ciągle oczekujemy premiery w Polsce. Zła wiadomość jest taka, że wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że nie nastąpi ona szybko. Producent powoli wprowadza swój najnowszy gadżet na rynek, ponieważ popyt na zegarek ciągle jest większy niż podaż.

Jednak dla chcącego nic trudnego. Ci z Was, którzy mieli chrapkę na najnowsze dziecko Apple’a, na pewno go zdobyli.  A gdy udało im się z trudem  kupić Apple Watch z pewnością teraz  myślą nad tym, żeby ten cenny nabytek dobrze zabezpieczyć.

Szkło hartowane dla Apple Watch

Nie będę się rozpisywać nad mnogością funkcji, w jakie wyposażone są wersje Apple Watch, bo o tym znajdziecie informacje u wujka Google. Dziś kilka słów o ochronie ekranu Apple Watcha.
Ekrany modeli Apple Watchów pokryte są różnymi tworzywami. Apple Watch, jak i Apple Watch Edition chronione są przez szkło szafirowe. W Apple Watch Sport wykorzystano mniej wytrzymałe, wzmocnione szkło Ion-X. Szafirowe szkło sprawia, że ekran jest zdecydowanie mniej podatny na zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne. Za to rozwiązanie oczywiście należą się twórcom zegarków ogromne brawa. Jednak sprawa wygląda inaczej, gdy jesteście posiadaczami Apple Watch Sport. W tym modelu konieczne jest dodatkowe zabezpieczenie ekranu w postaci szkła hartowanego.

Najlepiej byłoby, gdybyście kupili do swojego modelu Sport szkło hartowane o wysokiej twardości (9h). Tylko takie znakomicie ochroni Waszego smartwatcha przed zarysowaniami, zadrapaniami, jak również zabezpieczy przed konsekwencjami upadku (np. przed stłuczeniem szybki). Takie jak to:

Zobaczcie nasze szkło hartowne  dla Apple Watch w sklepie Vegacom.