Masz nowy telefon? Aby wytrzymał w dobrym stanie przez długi czas, musisz pomyśleć o zakupie odpowiedniej obudowy. Podpowiemy Ci,  na co musisz zwrócić uwagę.

Jednym z najprostszych i skutecznych rozwiązań jest zabezpieczenie tylnego panelu smartfonu nakładką. Jak wybrać taką, która odpowiednio ochroni telefon?
Oto 5 pytań jakie powinieneś sobie zadać przed zakupem ochrony na”plecki” telefonu:

1. Czy nakładka dedykowana jest do mojego modelu aparatu?

Przede wszystkim musisz uświadomić sobie fakt, że nie istnieje coś takiego jak „uniwersalna nakładka na tylni panel telefonu”. Żadna nakładka uniwersalna nie będzie w 100% pasować do twojego modelu aparatu, ponieważ twój model aparatu nie jest „uniwersalny”. Samsung Galaxy S3 to nie to samo, co Samsung Galaxy S4. Prawda? A detale w przypadku smartfonów mają ogromne znaczenie. Obudowy dedykowane w odróżnieniu od „uniwersalnych” uwzględniają tylko i wyłącznie parametry związane  konkretnym  modelem telefonu. Są dopasowane do długości szerokości i grubości urządzenia, rozkładu przycisków, portów itd. Ma to potem wpływ na wygodę użytkowania telefonu i na stopień jego ochrony. Z tego też powodu przy zakupie nakładki na tylni panel, szukaj tej wyprodukowanej pod Twój model aparatu.

2. Z jakiego materiału została wykonana nakładka?

pol_pl_ETUI-POKROWIEC-OBUDOWA-XLINE-TYL-SAMSUNG-GALAXY-A3-30118_5

Nakładka na „plecki” powinna być wykonana z elastycznego tworzywa. Na zdjęciu nakładka do SAMSUNG GALAXY A3 SM-A3009 SM-A300G SM-A300H z serii X-line.

Materiał, z jakiego zrobiona jest nakładka, jest chyba najważniejszym parametrem, na jaki musisz zwrócić uwagę. Dobra nakładka na tył nie powinna być wykonana z twardego i sztywnego tworzywa. Materiał na obudowę powinien być raczej elastyczny i gąbczasty. Dlaczego ma to takie znaczenie? Decydują w tym względzie jego fizyczne właściwości. Elastyczne tworzywo zdecydowanie lepiej absorbuje energię, przez co lepiej zabezpieczy telefon w przypadku np. upadku. W tej sytuacji dobrym wyborem będzie zakup nakładki wykonanej z mieszanki silikonu i termoplastycznego poliuretanu znanego pod nazwą TPU.

3. Czy nakładka nie ogranicza mi możliwości korzystania z telefonu?

Telefon, na który nałożysz nakładkę musi być w pełni funkcjonalny. A to oznacza, że nakładka powinna być wykonana tak, abyś miał dostęp do każdej funkcji telefonu, bez konieczności wyjmowania go z obudowy. Obecnie praktycznie każda dedykowana obudowa wyprodukowana jest tak, aby nie ograniczać swobody korzystania z telefonu. Niemniej jednak przez zakupem,  przetestuj daną nakładkę. Czy otwory znajdują się we właściwych miejscach i mają odpowiednią wielkość.

4. Czy dostatecznie ochroni mój telefon?

pol_pl_ETUI-POKROWIEC-TYL-GALAXY-ACE-4-LTE-G357FZ-SZKLO-30263_7

Podwyższony rant ochroni telefon przez zarysowaniami, kurzem i piaskiem. Na zdjęciu nakładka na tył do GALAXY ACE 4 LTE G357FZ.

Większość nakładek wyposażona jest w dodatkowe „funkcje”, dzięki którym wzrasta poziom ochrony telefonu. Przy zakupie zwróć uwagę czy nakładka ma podwyższony rant. Taki rant uniemożliwi  np. wsypywanie się piasku i pyłu za obudowę. W ten sposób zapobiegniesz tworzeniu się zarysowań na telefonie. Dobrze by było, gdyby nakładka była zaopatrzona w antypoślizgową warstwę. Dzięki temu telefon nie będzie wyślizgiwał Ci się z ręki.

5. Czy mi się podoba?

Estetyka to ostatnia kwestia jaką należy brać pod uwagę podczas kupowania nakładki na tył. Nakładka ma przede wszystkim chronić telefon przed uszkodzeniem a nie być jego ozdobą. Na szczęście najnowsze nakładki na tył łączą walory estetyczne z ochronnymi. W skutek tego jesteś w stanie kupić ładną i efektowną wizualnie nakładkę, która jednocześnie będzie stanowić doskonałą ochronę telefonu.

Jak powinna wyglądać dobra obudowa na „plecki”? Zobacz test nakładki na tył  do  SAMSUNG GALAXY A3 – Seria X-line.

 

Nakładki  na tył  do telefonów  wykonane z TPU możesz kupić  w sklepie VegaCom.