Krüger & Matz czy może jest Wam dane kojarzyć tę markę? Tym logiem sygnowane są modele smartfonów i tabletów, które zdobywają coraz większą popularność na polskim rynku. Co warto jeszcze wiedzieć o Krüger & Matz?

Marka polska, produkt z Chin

Krüger & Matz to marka, która należy do firmy Lechpol. Uznanego i renomowanego producenta elektroniki i akcesoriów audio, który działa na polskim rynku od ponad 20 lat. Marka jest polska, ale produkty już nie. Telefony – z czym zresztą nie kryje się polski właściciel marki i dystrubutor — produkowane i sygnowane są w Chinach. Pytanie tylko czy to jakakolwiek różnica, biorąc pod uwagę, że większość innych, „markowych” smartphone’ów powstaje również w tym kraju i z pomocą podobnych technologii.
Krüger & Matz pojawił się na rynku już przeszło 5 lat temu (w 2010 roku). Początkowo oferowała głównie sprzęt audio do samochodów oraz domów. Rozwój technologii mobilnych sprawił jednak, że aktualnie ponad 50% sprzedaży tej marki to smartphone’y.

Filozofia firmy

Filozofię firmy najlepiej obrazuje cytat z ich strony internetowej, na której możemy przeczytać, że: „Kruger&Matz pragnie inspirować do życia pełnego wartości i pasji, a wprowadzając do oferty wyjątkowe i dostępne dla każdego produkty chce dać ludziom narzędzia do lepszego życia. Dlatego w portfolio produktów Kruger&Matz znaleźć można m.in. designerskie i zapewniające doskonałą jakość dźwięku słuchawki oraz sprzęt audio, a także nowoczesne rozwiązania mobilne jak tablety czy smartfony.”

Kluczowymi słowami są tutaj takie zwroty jak: „dostępne dla każdego” i „narzędzie do lepszego życia”. Bo Kruger&Matz to marka z ambicjami. Ale i pasją. I dla pasji. Gdyż: „Kruger&Matz jest marką, która na kanwie wyznawanych wartości daje ludziom wybór. To od konsumenta zależy, czy kupi produkt, znanego światowego producenta, czy też wybierze spełniający te same funkcje i równie dopracowany technologicznie, a jednocześnie dużo tańszy produkt c. Może warto sięgnąć po ten drugi, a zaoszczędzoną różnicę przeznaczyć na realizację swoich pasji?”

Telefony warte uwagi 

Aktualnie marka ta, głównie dzięki spójnej koncepcji oraz oferowaniu faktycznie bardzo dobrych jakościowo produktów za stosunkowo niewielką cenę, zyskuje coraz to nowe rzesze zwolenników.
Do topowych modeli tej firmy (których cena nie przekracza 1000 złotych) należą:

  • LIVE 3 – smartphone z ekranem IPS 5 cali (Full HD), LTE, Androidem 5.0 Lollipop, 8-rdzeniowym procesorem, 2GB pamięci RAM, 16GB pamięci wewnętrznej, baterią 3050 mAh, aparatami 13Mpix oraz 8Mpix oraz modułami Wi-Fi, Bluetooth i GPS.
  • DRIVE 4 – solidny i wytrzymały smartphone z 5 calowym ekranem IPS, LTE, Androidem 5.1. Lollipop, 4-rdzeniowym procesorem, 1GB pamięci RAM, 8GB pamięci wewnętrznej, wodoodpornością w standardzie IP67, baterią 3000mAh, funkcją Dual SIM, Wi-Fi, Bluetooth czy GPS.

Jak widać po specyfikacji technicznej, te modele niewiele ustępują flagowcom najbardziej znanych producentów. To, co je różni to głównie cena, gdyż Kruger&Matz jest nawet o 1/3 tańszy! Czy to wystarczający powód, by zastanowić się nad jego zakupem?

krygermatz2

Model LIVE 3

Warto podkreślić też o serwisie gwarancyjnym w systemie door-to-door, który większość problemów technicznych rozwiązuje do 9 dni (docelowo ma to być 5!). Mało tego należy wspomnieć, że firma ta otrzymuje w ostatnim okresie sporo nagród i wyróżnień a wśród nich: Polską Nagrodę Innowacyjności 2014, Złoty Bell w kategorii „Kobiecy gadżet roku 2013” (za słuchawki KM 660), Laur Konsumenta Odkrycie Roku 2013 (za model Live) czy Złoty AS IT w kategorii „Debiut Roku”.
A jak wiadomo nagród nie dostaje się bez przyczyny. Może więc warto wesprzeć polskich przedsiębiorców i zastanowić się nad alternatywą dla kolejnego przepłaconego flagowca, którego cenę podyktowana jest głównie przez bardziej „chwytliwy” znaczek?

Akcesoria i etui do produktów Krüger & Matz dostępne w sklepie VEGACOM.eu