Od czasu zaprezentowania na targach CES 2015 przez Alcatela nowej serii smartphone’ów i tabletów – One Touch Pixi 3 stało się o nich stosunkowo głośno. Od kilku miesięcy modele te są już dostępne w sprzedaży, pojawiły się także w ofercie operatorów telekomunikacyjnych. To, co bez wątpienia je wyróżnia to ciekawy, ale bardzo ładny design oraz – co jest częste w ofercie Alcatela – niewygórowana cena w dobrym stosunku do jakości. Pewnie to właśnie dzięki temu seria One Touch Pixi 3 staje się coraz bardziej popularna.


Marka Alcatel to globalna firma, która główną siedzibę ma w Paryżu. Od wielu lat jest ona jednym z głównych producentów szeroko pojętej elektroniki użytkowej.
Najlepszym przykładem serii One Touch Pixi 3 jest bezwzględnie flagowy model o przekątnej ekranu 5.5 cala. Posiada on łączność 2G i 3G. Ekran IPS 5.5 cala HD o rozdzielczości 720X1280. Prócz tego pamięć wewnętrzną 8gb. Nie zabrakło wszelkich możliwych opcji łączności bezprzewodowej – Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, Wifi Display, Bluetooth 4.0. Model wyposażono w dwa aparaty, główny o rozdzielczości 8Mpix oraz frontowy o rozdzielczości 2Mpix lub 5Mpix. Ten posiada również system operacyjny Android Lollipop, akumulator 2800 mAh, GPS, akcelerometr, czujnik oświetlenia i zbliżeniowy, E kompas czy czujnik Halla.

new-web-pixi-3-4-02-20150302121529
Interesującą specyfikacją może poszczycić się również jedyny tablet w serii One Touch Pixi 3. Ten 7-calowy model 4G LTE posiada na pokładzie procesor czterordzeniowy Qualcomm Snapdragon 210 o taktowaniu 1.1 GHz. Łączność LTE oraz Wi-Fi 802.11 b/g/n. Ekran o rozdzielczości 1024X600 a także najnowszego Androida 5.0 Lollipop na pokładzie. 1GB RAMu oraz 4GB pamięci ROM sprawdzają się przy codziennej pracy. Akumulator 2820 mAh, aparat 2Mpix, a także akcelerometr czy GPS oraz niska waga – 260 gramów to kolejne atuty tego modelu.
Decydując się na którykolwiek z modeli z serii One Touch Pixi 3 warto zaopatrzyć się od razu w wysokiej jakości etui, które nie tylko podkreśli naszą indywidualność, ale przede wszystkim będzie stanowić doskonałą ochronę naszego telefonu.

Jakie etui?

Idealnym rozwiązaniem do telefonów Alcatel One Touch Pixi 3 3.5,  Alcatel One Touch Pixi 3 4.o i Alcatel One Touch Pixi 3 4.5 jest wybór etui z klapką na magnes. Dlaczego? Tylko zamykane etui jest w stanie w pełni chronić nasz telefon (łącznie z ekranem). Mało tego, taki model nadaje bardziej biznesowego i prestiżowego charakteru nam i naszemu telefonowi. Wyróżnia je także wysoka jakość wykonania oraz materiałów. Pokrowce do serii One Touch Pixi 3 zostały wykonane z ekoskóry z przeszyciami z kolorowych nici. Wyglądają bardzo elegancko. Jednocześnie część, w której osadzony jest telefon, została wykonana z poliuretanu, który jest niezwykle wytrzymały, ale także zabiera energię podczas upadku, chroniąc nasz telefon.

Takie etui kosztuje zaledwie kilkanaście złotych, a potrafi uchronić nasz telefon przed zniszczeniem. Mało tego – dzięki świetnemu wyglądowi dodaje prestiżu. Jeśli dbasz o swoje rzeczy i zawsze chcesz mieć telefon w dyspozycji na stronie vegacom.eu znajdź pokrowiec na swój telefon z serii One Touch Pixi 3!