myPhone Infinity II LTE to  następca  flagowych  telefonów Infinity 3G i LTE. Co kryje się w sobie nowy telefon myPhone? Czym tym razem zaskoczył nas polski producent?

 

Co w pudełku?

Infinity II LTE dostajemy w standardowym,  kartonowym opakowaniu. To pierwsza różnica w porównaniu z jego poprzednikami z klasy premium. Premierowy myPhone Infinity dostawaliśmy w solidnym, eleganckim pudełku, które w pełni zasługiwało na miano „opakowania do telefonu premium”. Twardy karton, wyściółka z pianki w środku. Tym razem producent najwyraźniej zdecydował się oszczędzić nieco na opakowaniu i zrezygnował z solidniejszego kartonu i zabezpieczeń.

Po otwarciu pudełka znajdujemy obowiązkową kartę gwarancyjną i polskojęzyczną instrukcję. W zestawie znalazły się również:

  • ładowarka do telefonu,
  • folia poliwęglanowa zabezpieczająca na ekran,
  • kabel micro USB,
  • słuchawki oraz bateria do telefonu.

Infinity 3G/LTE vs. Infinity II LTE

Od premiery poprzednika minęło niespełna 9 miesięcy. Z tego względu  pierwsze pytanie, jakie od razu nasuwa nam się na myśl to:  Czym różni się nowy model Infinity od starego? O samej specyfikacji telefonów Infinity 3G i LTE nie będę się rozwodzić. Obszerne artykuły i testy modeli Infinity są na naszym blogu – zachęcamy do lektury. W tym momencie wystarczy, że przypomnę, że oba poprzednie modele Infinity, który miały premierę w marcu 2015 roku,  były miłym zaskoczeniem. Okazało się bowiem,  że można stworzyć świetniej jakości telefon, który z powodzeniem konkuruje z zachodnimi markami telefonów i do tego zaskakuje relacją jakości do ceny. Pierwsze telefony z półki premium od myPhone zostały zatem ciepło przyjęte przez użytkowników. Czym zaskoczy jego następca? Jakie są różnice między modelami?

 

Trochę o specyfikacji 

dsc_2952

dsc_2951

 

Za wydajność Infinity II LTE odpowiada czterodzeniowy procesor Quad Core Cortex-A53 o taktowaniu 1.0GHz.  Decyzja o zastosowaniu tego typu chipseta miała m.in. wpływ na parametry nagrywania video. W Infinity II LTE nie będziemy mogli nagrywać filmów z jakością full HD. Pozostaje nam tylko rozdzielczość HD 720p. To jeden z minusów nowości od myPhone.  Powiedzmy o kilku plusach, a takim z pewnością  jest pojemność pamięci operacyjnej. Infinity II może się pochwalić 2GB pamięci RAM, podczas gdy jego poprzednik miał o połowę mniej. Kolejnym usprawnieniem wartym uwagi jest obsługa dwóch kart SIM, której również brakowało w starszym modelu.

Dla porównanania wykaz najważniejszych parametrów obu telefonów:

Paramtery Infinity II LTE Infinity 3G
Wyświetlacz 5.0″ HD IPS OGS Gorilla Glass 3 4.7″ HD IPS OGS Gorilla Glass 3
GSM 850/900/1800/1900 MHz 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 900/2100 MHz 900/2100 MHz
LTE 1800 MHz
3G do 21Mbps HSDPA+ 21 Mbps / HSUPA 5,76 Mbps
Chipset MTK6735M MT 6592M
System operacyjny Android 5.1 Lollipop Android 4.4 KitKat
Procesor Quad Core Cortex-A53 1.0GHz Octa Core Cortex-A7 1.4GHz
Pamięć RAM 2GB 1GB
Pamięć wewnętrzna 16GB 16GB
Karty pamięci microSD do 32GB microSD do 32GB
Tylna kamera 5.0Mpx, flash, autofocus, HDR, geolokalizacja 8.0Mpx Sony BSI F2.4, flash, autofocus, HDR, panorama
Nagrywanie wideo HD 720p @ 30fps Full HD 1080p @ 30fps
Dual SIM Tak Nie
Wymiary 142 x 71.5 x 7.3 mm 137.4 x 67.7 x 7.4 mm

 

 

dsc_2943

Producent został przy sprawdzonym rozwiązaniu i nowe Infinity również wyposażył w szkło Gorilla Glass 3. Konstrukcja obudowy jest jednak inna. W Infinity obudowa była „nierozbieralna” i bardziej kompaktowa.   „Dwójka” w tej kwestii ma więcej do odkrycia.  W pełni rozbieralny tylny panel, który jest nie tylko praktyczny, ale również wygodniejszy.  Ze względu na inną konstrukcję obudowy, zmienił się również materiał z jakiego została wykonana. Tylne szkło zostało zastąpione klapką z tworzywa Fiber Glass.

dsc_2954

 

Za to ramka obudowy jest już aluminiowa. To miłe zaskoczenie – w poprzedniku był plastik.

 

dsc_2944

Jeżeli chodzi o parametry ekranu, to w obu modelach są takie same. Z jednym wyjątkiem. Zwiększyła się przekątna –  z 4,70 cali w Infinity do 5 cali w Infinity II.

 

Po uruchomieniu

Po włączeniu i przejściu kilku kroków instalacyjnych możemy zerknąć do środka. Menu aparatu nieco się zmieniło. Subtelniejszy design i nowe dodane ikonki w oknie startowym. Jedną z ciekawszych funkcji dla wielu jest z pewnością aparat fotograficzny. Tutaj do Infinity II LTE dorzucono kilka funkcji, które z pewnością ułatwią fotografowanie. Mamy zatem funkcję wykrywania uśmiechu, robienia zdjęć gestem i samowyzwalacz. Dostępne są również bardziej zaawansowane funkcje edycji zdjęć oraz geolokalizacja.

 

I kilka przykładowych zdjęć zrobionych aparatem na różnych ustawieniach ISO.

 

Antutu Benchmark myPhone Infinity 3G vs. Infinity II

 

Na koniec tekst wydajności obu telefonów za pomocą aplikacji Antutu Benchmark, czyli aplikacji, która służy do sprawdzania wydajności telefonów lub tabletów opartych na Androidzie. Po przetestowaniu parametrów związanych z mocą procesora, możliwościami przetwarzania danych przez pamięć RAM, przetwarzania grafiki w grach czy efektach 3D poznaliśmy ostateczny wynik nowego Infinity II.

infinity203

infinity204

 

Model testowany przez nas w ostatecznym podsumowaniu uzyskał wynik: 19565. Dla porównania straszy model nazbierał 28343 punktów. Różnica wyraźna i przemawia na korzyść premierowego Infinity. Można było spodziewać się lepszego wyniku, biorąc pod uwagę fakt, że jest to model, który ma zastąpić dotychczasowe 3G i LTE. Pomimo gorszej pozycji w parametrach specyfikacji, która „nie powala na kolana” ma jednak kilka plusów w porównaniu do poprzednika (np. funkcja dual SIM, obsługa LTE i 3G, zmieniana bateria), które z pewnością sprawią, że zostanie on również przyjaźnie przyjęty przez wielu użytkowników.

myPhone Infinity II LTE vs Infinity 3G -test, porównanie, unboxing, antutu (VIDEO)

Więcej informacji i obszerny test telefonu  możecie zobaczyć  na filmie.