MeiZU? MEizu? meizU? Co to jest i jak to w ogóle wypowiedzieć? Pewnie większość Polaków może mieć z tym problem. A szkoda! Bo co? Bo MEIZU (napiszę wielkimi literami, żeby nie było niedomówień) to jeden z chińskich potentatów w produkcji smartphone’ów!


Tak, dla przeciętnego Kowalskiego to na ten moment faktycznie egzotyczna marka. Niemniej jednak już niedługo może się to zmienić. Na początku tego roku MEIZU doczekała się oficjalnej polskiej dystrybucji, dlatego też flagowe telefony tej marki są już dostępne w sprzedaży w najpopularniejszych sieciach sklepowych, takich jak RTV EURO AGD.
Na ten moment jednak na pewno nie jest to telefon dla szpanerów. Wyobrażacie sobie sytuację?

Janek: Cześć Kuba! O, masz nowy telefon. Pokaż, co to za marka?
Kuba: Hej Janku, patrz, jakie cacko sobie sprawiłem…to MEIZU!
Janek: … [zmieszanie]

Który z nich ma rację? I czy jest się czym ekscytować?

Raczej tak – wbrew opinii zakorzenionej w naszej głowie, że wszystko z napisem Made in China to raczej tani i bezużyteczny sprzęt. MEIZU to produkty z naprawdę wysokiej półki, które ani wykonaniem, ani specyfikacją nie odstają od swoich lepiej znanych konkurentów, takich jak Apple czy Samsung. To jednak, co zdecydowanie ich różni to stosunek ceny do jakości i oferowanych możliwości – czym MEIZU wygrywa bezsprzecznie.


Flagowiec tej marki – MX4 wygrywa w testach benchmarkowych z najnowszymi produktami Samsunga, co jest nie lada wyczynem. A jego sugerowana cena detaliczna to… 1299 zł czyli około połowa ceny Samsunga Galaxy S6. Czyli co – kupujemy MX4, a za zaoszczędzoną połowę możemy wybrać się na kilka dni nad morze/w góry i wypoczywać rozkoszując się możliwościami, jakie daje nam MEIZU.

Czy może być jeszcze lepiej?

Pewnie, że może. Mimo że marka dopiero rozpoczyna ekspansję na polskim rynku, sklep internetowy vegacom.eu już teraz oferuje w swoim sklepie akcesoria do telefonów tej marki. Można wybrać etui, pokrowiec czy folię ochronną. Dzięki nim nasz wspomniany już wypoczynek będzie całkowicie beztroski. Bo będziemy mieć pewność, że nasz najnowszy MEIZU-nabytek jest bezpieczny. A to przecież najważniejsze!
Prócz wspomnianego już flagowca MX4 w ofercie firmy znajduje się więcej interesujących modeli – najnowszy MX5, czyli prawdziwa bestia wśród smartphone’ów czy 5,5 calowy M1 Note dostępny jest aktualnie za 899 zł!
Na pewno przy wyborze kolejnego smartphone’a trzeba coraz dokładniej sondować nie tylko ofertę najbardziej znanych firm w naszym kraju. Okazuje się, że podobnej specyfikacji sprzęt mniej znanego nad Wisłą producenta można kupić nawet połowę taniej. A skoro różnica tkwi głównie w logo, to chyba nie warto za nie przepłacać.

Akcesoria i etui do telefonów MEIZU ( m.in. MEIZU MX4, MEIZU MX4 i MEIZU M2 NOTE) w sklepie VegaCom.eu