Podejrzewam, że nazwa WIKO przeciętnemu użytkownikowi smartfona niewiele mówi. I w sumie nie ma się, co dziwić. Tak naprawdę francuska marka na naszym rynku jest od niedawna, bo od kilku miesięcy.  Pojawiła się w Polsce w drugiej połowie 2014 roku.

Co wiemy o firmie WIKO?

Francuski producent telefonów podbój polskiego rynku rozpoczął od wprowadzenia siedmiu flagowych telefonów o nazwach: Lenny, Goa, Fizz, Sunset, Highway, Rainbow i Bloom. Sama firma nie może pochwalić długą historią, ponieważ działalność rozpoczęła w 2011 roku. Ale dynamika rozwoju robi wrażenie. W ciągu trzech lat zajęła pozycją wicelidera sprzedaży smartfonów na rynku rodzimym.

Na razie oferta WIKO w większości to tańsze i prostsze modele, smartfonów, które charakteryzują się dobrą relacją jakości do ceny. Jedynymi  w tym zestawieniu zaawansowanymi  i droższymi  modelami są smartfony z serii Highway. Ostatnio rodzinę telefonów WIKO zasiliły telefonu  ze średniej półki cenowej (w ofercie WIKO) – WIKO RIDGE 4G i WIKO RIDGE  FAB 4G.

Smartfon Wiko Ridge 4G  oparty jest systemie Android 4.4  i wyposażony w procesor 1.2GHz Quad-Core . To typowy telefon multimedialny z dużym wyświetlaczem (przekątna 5”), przyzwoitym aparatem fotograficznym, odtwarzaczem MP3, radiem FM itd. Do tego obsługuje łączność  LTE. Wersja FAB ma większy wyświetlacz (5,5″), większą baterię  i odpowiednio dłuższy  czas czuwania.

Jakie etui do WIKO RIDGE 4G i WIKO RIDGE  FAB 4G

Jeśli jesteście posiadaczem  jednego  z tych telefonów, warto pomyśleć o odpowiedniej ochronie urządzenia.

Kompleksową ochronę telefonu zapewni Wam w tym przypadku  etui z klapką. Wybierając  tego typu pokrowiec macie  pewność, że telefon będzie zabezpieczony z każdej strony. Etui zamyka się na praktyczny  magnes.  Rama pokrowca została wykonana  z bardzo trwałego, termokurczliwego poliuretanu (TPU)  a  zewnętrzna  część  obszyta jest estetyczną  skórą ekologiczną. Solidny,  dobrze wykonany pokrowiec.  W opcjach dedykowanych do  obu modeli telefonów   (wszystkie  wcięcia pasują idealnie). A do tego dostępny jest w kilku wariantach  kolorystycznych. Zobacz jakich>>>

A na koniec mała prezentacja etui: