Niektórzy traktują smartfony jak zminiaturyzowane komputery. Nie ma w tym nic dziwnego – wystarczy zainstalować niezbędne aplikacje, a w ciągu kilku chwil będziemy mieć dostęp do dokumentów i danych klientów. Dziś, przygotowaliśmy zestawienie pięciu, najlepszych aplikacji biurowych na smartfona. Które z nich masz zainstalowane na swoim sprzęcie?

MIEJSCE #1 – DROPBOX

To program pozwalający na bezpieczne przechowywanie plików on line w tzw. chmurze. Możesz mieć dostęp do wersji najbardziej aktualnych plików, bez konieczności ręcznego ich przenoszenia (służy też do wykonywania kopii zapasowych).
To nie wszystko – dostęp do nich można uzyskać nie tylko przez aplikację desktopową, ale także mobilną, a nawet przez przeglądarkę internetową. W ten sposób dokumenty możesz przeglądać w każdej chwili z każdego miejsca.

dropbox-logo

MIEJSCE #2 – ONE DRIVE

Kolejna chmura służąca do przechowywania plików – tym razem stworzona przez firmę Microsoft. Uważa się, że najbardziej przypadnie do gustu właścicielom smartfonów wyposażonych w system Windows Phone lub tym, którzy często korzystają z pakietu Microsoft Office (Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft PowerPoint).
Poza instalacją chmury, warto zaopatrzyć się w mobilne wersje wymienionych programów, pozwalających na szybką i sprawną edycję dokumentów, a nawet tworzenie od podstaw.

main

MIEJSCE #3 – GOOGLE DRIVE

Jeśli ONE DRIVE i DROPBOX nie przypadną nam do gustu, przetestujmy chmurę oferowaną przez Google. Nie ulega wątpliwości, że jest narzędziem niezwykle wygodnym. Jeśli aktywnie korzystamy z pakietu biurowego (uruchamianego w przeglądarce internetowej), stworzone pliki w prosty sposób można w niej zapisać i w dowolnej chwili otworzyć.

GoogleDrive-big

MIEJSCE #4 – ADOBE READER

Jeśli smartfon służy nam do celów służbowych, najprawdopodobniej często otwieramy na nim pliki w formacie PDF. Zazwyczaj nie są one zaopatrzone w oprogramowanie pozwalające na ich wyświetlanie – trzeba pobrać je samodzielnie. Jednym z nim jest ADOBE READER, który poza wersją mobilną dostępny jest także na komputery stacjonarne i laptopy.

unnamed

MIEJSCE #5 – TEAM VIEWER

Czy nie cudowna byłaby możliwość sterowania komputerem przy pomocy smartfona? Teraz jest to możliwe! Wystarczy pobrać aplikację o nazwie TEAM VIEWER, która uzyskuje dostęp do pulpitu danego urządzenia. Zapamiętajmy, że aplikacja jest darmowa wyłącznie do celów prywatnych.
Czy znacie inne aplikacje, które powinny znaleźć się w naszym zestawieniu? Jeśli tak, podzielcie się z nimi w komentarzu – chętnie się z nimi zapoznamy i kto wie… być może pojawią przy najbliższej okazji?