Lato to okres urlopów, wyjazdów na wakacje. Zapewne każdy właściciel smartfona zdaje sobie sprawę z tego, iż istnieje szereg aplikacji ułatwiających nam podróżowanie. Jakie wybrać?

maps.me

Mapy 345 krajów oraz wysp, dostępne nawet wtedy, kiedy nie mamy w danej chwili połączenia z internetem – oto Maps.me. Z powodzeniem działają one w każdym miejscu. Wystarczy tylko załadować interesującą nas mapę przed wyjazdem, by zyskać pewność, że w obcym nam miejscu się nie zgubimy.

maps.me (1)
Świetnym asystentem kierowcy stanie się Yanosik navi antyradar kamera. Poinformuje zarówno o wypadkach na drodze, jak i kontrolach czy fotoradarach. Ponadto stać się może znakomitą nawigacją i zaplanuje za nas podróż autostradą.

maps.me (2)
Niezastąpiony Tłumacz Google zadziała nawet wtedy, gdy nie będziemy połączeni z siecią. Pomoże nam uniknąć niezręcznych sytuacji podczas wakacyjnych wojaży, kiedy to nie będziemy w stanie rozszyfrować, co mówią do nas tubylcy lub jakie dania proponowane są nam w restauracyjnym menu.

maps.me (3)
Aplikacja Memrise znakomicie sprawdzi się jeszcze przed podróżą za granicę. Dzięki niej bowiem z powodzeniem będziemy w stanie nauczyć się podstaw języka kraju, do którego zamierzamy się udać. Będziemy czuli się zdecydowanie bardziej komfortowo, kiedy opanujemy podstawową komunikację.

maps.me (4)
Nikogo zapewne nie trzeba przekonywać, że jedną z najistotniejszych kwestii podczas wakacyjnych wyjazdów jest pogoda. Zakładając, że wybieramy się na całodzienną wędrówkę po górach lub zwiedzanie nowego miasta – chcemy wiedzieć, jaki strój przygotować. Może będą nam potrzebne kalosze, a może wystarczy coś lżejszego? Z aplikacją Yahoo Weather w każdej chwili będziemy mieć dostęp do aktualnych danych dotyczących warunków pogodowych w miejscu, w którym aktualnie się znajdujemy. Z pewnością aura nas teraz nie zaskoczy!

maps.me (5)
TripAdvisitor natomiast pomoże nam wyszukać atrakcje, restauracje czy hotele w naszej obecnej lokalizacji. Do dyspozycji mamy także amatorskie zdjęcia podróżne (w ilościach, które z całą pewnością można nazwać hurtowymi). Nie musimy płacić za roaming w przypadku przesyłania danych, z powodzeniem pobierzemy bowiem wszystkie mapy, recenzje czy zakładki na swojego smartfona.

maps.me (6)
Aplikacja Couchsurfing zaś to prawdziwy raj dla tych, którzy pragną podczas wakacyjnych wojaży poznać nowych ludzi, a przy okazji zaoszczędzić pieniądze, gwarantując sobie nocleg u nowych znajomych. Jej obsługa jest niezwykle prosta, wręcz intuicyjna. Dodatkowo przygotowano dla użytkowników jeszcze jedno ułatwienie, pozwalające na wysyłanie krótkich wiadomości z drogi (choćby takich, o której znajdziemy się w docelowym miejscu).
Bez tych aplikacji podróżowanie byłoby znacznie utrudnione, musielibyśmy wyposażyć się w tradycyjne napy, słuchać radia, by dowiedzieć się, jaka jest pogoda, za granicą podążać wszędzie z podręcznym słowniczkiem. Jednak dzięki znakomitym rozwiązaniom, jakie możemy zainstalować na swoich komórkach, wakacyjne wyjazdy będą po prostu świetną przygodą. Czas pobrać interesujące nas aplikacje na smartfony i … można już ruszać w drogę!