Wszystko wskazuje na to, że wkrótce doczekamy się pierwszego smartfon z wyświetlaczem HDR. To byłabym mała rewolucja w świecie mobilnym. Plotka głosi, że w takim ekrany zostanie wyposażony nowy flagowiec SONY.

Po premierze trzech modeli z serii X,  SONY przygotowuje się do wypuszczenia na rynek nowego, modelu telefonu, który być może otworzy nowy rozdział w technologii wyświetlaczy.

A mowa o modelu Xperia X Premium, który według najnowszych przecieków ma być następcą Z5 Premium z roku ubiegłego. Z5 Premium był pierwszym telefonem wyposażonym w ekran 4K. Najnowszy flagowiec japońskiego producenta w tej kwestii ma iść o krok dalej.

Z informacji, jakie docierają z rynku wynika, że X Premium ma zostać wyposażony w wyświetlacz 5,5 cala z rozdzielczością Full H umożliwiający prezentowanie obrazu w wysokim zakresie dynamiki, czyli HDR. A to oznaczałoby, że smartfon SONY byłby pierwszym na świecie mobilnym urządzeniem z tak jasnym ekranem.

Co to w praktyce oznacza? Przede wszystkim to, że ekran smartfona przypuszczalnie będzie zdolny do wyświetlania 1,07 miliarda kolorów. Dla porównania — współczesne smartfony, te z najwyższej półki są w stanie wyświetlić “tylko” 17 milionów kolorów.
X Premium będzie miało również najjaśniejszy wyświetlacz, jaki do tej pory kiedykolwiek umieszczono w telefonie. Zaoferuje jasność dochodzącą do 1300 nitów, co jest ponad dwa razy tyle, co obecne telefony z najwyższej półki.
Dla porównania — ekran SamsungaGalaxy S7 ma oferować jasność na poziomie 855 nitów, natomiast Xiaomi Mi 5 „jedynie” 600 nitów.
Nie jest jeszcze znana premiera nowego flagowca.