Producent telefonów myPhone od pewnego czasu  nas miło zaskakuje. Najpierw zmienił logo, a w marcu wypuścił na rynek smartfony z klasy premium. Co kryje w sobie seria Infinity?   Nagraliśmy dla Was  nasze pierwsze wrażenia z wstępnego  testu myPhone Infinity 3G.

Infinity… Już sama nazwa brzmi jak milion dolarów. Jak widać firma, która do tej pory kojarzyła się z telefonami z niskiej i średniej półki cenowej (dostępnymi w Biedronce) i charakteryzującymi się niezłą relacją jakości do ceny, ma wyższe ambicje. W tym roku myPhone chce wskoczyć o połap wyżej.  Wyrazem tych aspiracji  jest pojawienie się w ofercie dwóch nowych telefonów z klasy premium:  myPhone Infinity 3G i myPhone Infinity LTE. Oba smartfony od 12 marca 2015 są już w sprzedaży. Czym nas zaskoczyły? Do testu wybraliśmy myPhone Infinity 3G. 

Kompleksowy i w pełni wyczerpujący test telefonu myPhone Infinity 3G. Z filmu dowiecie się m.in. jak wygląda telefon, jakie ma funkcje, jak prezentują się akcesoria, wyświetlacz, głośniki i wiele, wiele innych rzeczy!

Otwieramy pudełko…

Infinity zaskakuje od samego początku. Już samo pudełko  estetyką i jakością wykonania (gąbka zabezpieczająca na wieczku) znacznie odbiega od tego, co do tej pory prezentowała firma myPhone. Z pudełka wyjmujemy oczywiście nieco papierów – wśród nich m.in. instrukcję i kartę gwarancyjną. W komplecie wraz z telefonem dostajemy także folię zabezpieczającą na ekran, etui dedykowane SmartCover,  zasilacz,  kabel USB  oraz  słuchawki dedykowane do serii Infinity. do słuchawek dołączone są  kolorowe zatyczki do uszu oraz głośnik Bluetooth SmartBox. W pudełku znajduje się również kluczyk służący do uruchomienia telefonu.

myPhone Infinity 3g test

Klatka  filmu z naszego video-testu myPhone Infinity 3G.

 

Jak wygląda?

Tył i przód telefonu jest obudowany szkłem Gorilla Glass 3, co nie tylko wypływa na bezpieczeństwo, ale również estetykę. Po zdjęciu z obu stron folii zabezpieczającej  telefon  prezentuje się tak, jakby był wykonany w całości ze szkła.  Naprawdę robi wrażenie. Boki  obudowane są plastikiem imitującym metal. Całość robi bardzo dobre wrażenie. Obudowa wykonana jest dbałością o detale.  Wszystko idealnie pasuje.  Telefon w tym względzie w pełni spełnia wymagania modeli aparatów zaliczanych do klasy premium.

myPhone Infinity 3g test

Klatka filmu z naszego video-testu myPhone Infinity 3G.

Parametry, parametry

Jak wiecie  z informacji podanych przez producenta oba telefony oparte  są na systemie Android 4.4 KitKat. We wnętrzu zamontowano chipsety MediaTek. Oba modele mają te same parametry –  1 GB pamięci operacyjnej oraz 16 GB –  wewnętrznej. Chipsety  różnią się oczywiście możliwościami  oraz  protokołem transferu danych.   W  myPhone Infinity 3G jest to MT6592M 1,4 GHz, natomiast  w LTE – MT6582+MT6290 1,3 GHz.

Tym,  co na pewno zwraca uwagę w telefonach, jest wyświetlacz. Ekrany IPS OGS o przekątnej 4,7” zostały wykonane w technologii LTPS. Dzięki temu obraz jest ostry i  wyrazisty a kolory doskonale odwzorowane.   Firma myPhone zadbała też o bezpieczeństwo i funkcjonalność.  Z tego powodu powleczono wyświetlacze LTE i 3G ochronną 5-warstwową powłoką oleofobową, która ochroni przed nadmiernym zabrudzeniem. Dodatkowo – jak wspominaliśmy –  przedni oraz tylny panel wzmocniono wyjątkowo wytrzymałym i odpornym na zarysowania szkłem Gorilla Glass 3.

Zdjęcia i filmy  można  nagrywać w całkiem niezłej jakości. Telefony dysponują   8-megapikselowymi kamerami Sony BSI, które pozwalają na  zapis wideo w  rozdzielczości Full HD 1080p.  Z  przodu znajduje się  szerokokątna kamera  OmniVision 5 Mpx (dla amatorów selfie). Jeżeli dodamy do tego jeszcze dźwięk w jakości ultra HD  (obniżony poziom szumów)  oraz obsługę  etui SmartCover, to telefony zapowiadają się obiecująco.

Premiera telefonów odbyła się  12 marca. Po oba telefony i akcesoria do myPhone Infinity 3G i myPhone Infinity LTE  zapraszamy oczywiście do nas!