Kupno etui do telefonu wydaje się dość oczywiste. Można w niedrogi sposób ochronić swój sprzęt, a także umieszczone na nim dane. Producenci prześcigają się w wymyślaniu nowych wzorów, kolorów i motywów. Oczywiście, bardzo przyjemnie jest móc dobrać etui do swojego stylu, zainteresowań czy – po prostu – nastroju. Pewnie wielu z Was słyszało powiedzenie „Kolorem się nie jeździ” i sprawdza się ono nie tylko w przypadku samochodów. Nawet mając najpiękniejsze etui, nie będziesz zadowolony, jeśli nie będzie Ci odpowiadał materiał, z którego zostało wykonane. Dlaczego? Każdy z nich ma inne właściwości, które są odpowiednie dla różnych osób – uprawiających sport, podróżujących, mających dzieci czy tych, którym dbałość o telefon przychodzi z trudem. Poniżej krótka lista materiałów, z jakich wykonywane są etui.

1. Skóra/sztuczna skóra

To materiał dla tych, którzy cenią klasyczne rozwiązania czy też muszą sprawić, by telefon wyglądał nieco bardziej elegancko. Skóra często przeszyta jest ozdobną nicią i myliłby się ten, kto sądzi, że skórzane etui to rozwiązanie wyłącznie dla minimalistów, którzy akceptują tylko czerń, biel i proste formy. Wystarczy przyjrzeć się, spośród ilu kolorów możemy wybierać, by natychmiast zmienić zdanie. Pistacjowy, czerwony, róż? Bez najmniejszego problemu znajdziemy takie etui.

j1_samosung_etui

Etui ze skóry ekologicznej są nie tylko wytrzymałe, ale również bardzo gustowne.

2. Silikon

To chyba najpopularniejszy spośród materiałów, używanych do produkcji etui. Co sprawia, że wybiera go tylu użytkowników? Jego właściwości – jest giętki, zatem dopasowuje się dobrze do telefonu. Ponadto świetnie chroni telefon przed zarysowaniami, łagodzi także skutki ewentualnego upadku.

pol_pl_Pokrowiec-na-tyl-czarne-etui-w-ksztalcie-kurczaczka-do-IPHONE-5-5S-24193_1

Etui na tył wykonane z gumu i silikonu.

3. Guma

To kolejny materiał, który ma niewątpliwe zalety, więc cieszy się powodzeniem. Guma, ze względu na swoje właściwości, amortyzuje upadki. Ma też inną zaletę – pomaga mocno uchwycić telefon w ręku, nie bojąc się o jego wyślizgnięcie. To powoduje, że świetnie nadaje się dla osób, które uprawiają sport.

4. Metal

Bardzo wytrzymały materiał, ale ma też pewne wady. Po pierwsze – jest drogi. Jeśli poszukujesz tańszych rozwiązań, zdecyduj się lepiej na coś innego. Drugą wadą jest waga takiego etui, która spowoduje, że nasz telefon będzie cięższy, może stać się też mniej poręczny.

5. Bawełna/inne tkaniny

Etui wykonane z materiału nie chroni zbyt dobrze przed uszkodzeniami. Jest jednak wybierane ze względu na łatwość czyszczenia go – wystarczy wrzucić go do pralki. Inną zaletą jest też możliwość wyboru spośród niemal nieograniczonej palety wzorów.

6. Plastik

Ma swoje zalety, jak bogate wzornictwo czy kusząco niska cena. To wybór warty rozważenia, chyba że często zdarza nam się upuszczać telefon – wtedy etui może zwyczajnie pęknąć.

pol_pl_Pokrowiec-na-tyl-typu-X-Line-etui-czarne-z-folia-do-SAMSUNG-GALAXY-J1-SM-J100-32405_3

Etui na tył z serii X line. Wykonane z TPU.

 

7. TPU

TPU, czyli termoplastyczny poliuretan, to w tym momencie jeden z najpopularniejszych materiałów na etui. Ma wiele zalet. Pierwszą a nich jest wysoka elastyczność. Etui stworzone z TPU będzie również giętkie w szerokim spektrum temperatur. Bardzo ważna jest również jego doskonała odporność na ścieranie. TPU pochłania również uderzenia.

Rodzaje materiałów, z jakich że każdy znajdzie coś, co sprosta jego oczekiwaniom. Niezależnie od tego, czy etui ma być po prostu ładne i kolorowe, czy bardziej klasyczne i minimalistyczne, czy też ma być odporne na działanie czynników zewnętrznych – ze znalezieniem czegoś odpowiedniego nie powinno być problemów.