Nowość, na którą z niecierpliwością czekały tłumy wielbicieli innowacji oraz specjalistycznych technologii, już niebawem zostanie wcielona w życie. Odnosząca w ostatnich latach olbrzymie sukcesy w branży firma Corning ogłosiła niedawno, że jeszcze w tym roku w sprzedaży pojawi się całkiem nowe, dedykowane smartwatchom szkło. Nazywać się ma Gorilla Glass SR+.


Co ciekawe trwają obecnie rozmowy także z producentami tradycyjnych, standardowych zegarków, zatem być może nie tylko inteligentne urządzenia będą odtąd miały okazję być zaopatrzone w ultranowoczesne i ponadprzeciętnie wytrzymałe szkła. Jak na razie żadnych szczegółowych informacji na ten temat nie ma, ale być może zmieni się to nawet w najbliższych dniach czy tygodniach.
Wyniki testów laboratoryjnych są naprawdę imponujące. Firma Corning donosi, że najnowszy materiał stosowany do produkcji Gorilla Glass SR+ zagwarantuje aż o siedemdziesiąt procent większą odporność na upadki niż poprzednie. Odbicie światła ma być natomiast mniejsze o jedną czwartą, dzięki czemu ze smartwatcha korzystać będzie można z powodzeniem przy mniejszej niż do tej pory jasności.
Co istotne nowe szkło ma aż pięć generacji i wedle wszelkich zapowiedzi ma być ultrawytrzymałe. Ta cecha bardzo się przyda – wszak smartwatche oraz inne urządzenia naręczne (jak choćby opaski z ekranami) są narażone na różnego rodzaju uszkodzenia, stłuczenia czy zniszczenie w znacznie większym stopniu niż inne. Producent zapowiada także, że szkło będzie odznaczało się wysoką przejrzystością oraz podatnością na reakcję (kontakt palca z panelem).

Gorilla-Glass-SR2)
Jak donosi firma Corning, jej szkłami pokrytych jest ponad 4,5 mld urządzeń na naszym globie. Przyznać trzeba, że to naprawdę imponujący wynik, dlatego nie dziwi nas tak szybkie dążenie owej marki do poprawiania swych osiągnięć, ulepszania modeli, produkowania czegoś nowego, jeszcze bardziej zaawansowanego technologicznie. Niezwykle wytrzymałe szkło do smartwatchy wydaje się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.
Czy mariaż Gorilla Glass oraz szkła szafirowego okaże się udany? Wszystko wskazuje na to, że tak. Ponadprzeciętna wytrzymałość połączona zostanie z przejrzystością na najwyższym poziomie, zatem właściciele urządzeń naręcznych z pewnością będą po ową nowinkę sięgać bardzo chętnie. Jeśli producentowi uda się wystartować z Gorilla Glass SR+ jeszcze przed Gwiazdką, być może podsunie tysiącom, a nawet milionom osób znakomity pomysł na prezent pod choinkę… Z niecierpliwością czekamy więc na premierę najnowszego szkła od Corning!

 

Zobaczcie nasze szkło hartowane  dla Apple Watch w sklepie Vegacom.