Etui na telefon jak każda rzecz, która jest intensywnie wykorzystywana, prędzej czy później przestaje wyglądać atrakcyjnie dla oka. Jak przywrócić mu dawny wygląd?

Etui na telefon, co jakiś czas trzeba wyczyścić. Wynika to nie tylko ze względów estetycznych, ale również konserwacyjnych. Pod brudnym etui znajdują się drobinki kurzu czy pyłu, które mogą np. zarysować obudowę telefonu. Metody i środki stosowane do czyszczenia etui zależne są od tego, z jakiego materiału został wykonany dany pokrowiec na telefon.

alcatel one touch idol3

 

Etui silikonowe oraz poliuretanowe

(np. popularne „plecki” ochraniające tylny panel telefonu)

Po ściągnięciu z telefonu przemywamy etui po stronie wewnętrznej i zewnętrznej. Do mycia tego rodzaju etui najlepiej wykorzystać miękką, niepylącą ściereczkę nasączoną ciepłą wodą. Przy czyszczeniu etui ważne jest, żeby dokładnie usunąć z powierzchni pyłki, okruchy, drobinki piasku. Do mycia takiego etui nie używaj w żadnym razie płynów do mycia szyb i innych środków chemii gospodarczej. Zdecydowanie unikaj również wszelkiego typu rozpuszczalników, amoniaku, środków rysujących powierzchnię, a także detergentów zawierających nadtlenek wodoru. Do czyszczenia nie stosujemy również żadnych ostrych myjek ani szczotek.
Silikonowe etui dla telefonów trzeba myć regularnie. Jeśli brud zdąży „wejść” w powierzchnię – dokładne wyczyszczenie nie będzie możliwe.

j1_samosung_etui

Etui skórzane lub z eko-skóry

 (np. z klapką, typu portfel)

Zarówno etui wykonane ze skóry naturalnej, jak i etui z eko-skóry (najczęściej spotykane) konserwujemy w podobny sposób. Zdejmujemy etui z telefonu i następnie czyścimy jego powierzchnię za pomocą miękkiej ściereczki nasączonej wodą z delikatnym mydłem. Możemy również wykorzystać specjalne preparaty do czyszczenia obu typów materiałów. W żadnym wypadku do czyszczenia eko-skóry nie stosujemy środków, w których składzie jest alkohol, wosk czy nafta. Po ich aplikacji na powierzchnię,  skóra ekologiczna zacznie sztywnieć, a następnie pękać. Aby etui skórzane dłużej utrzymało wygląd z dnia zakupu, musisz zachować pewne środki ostrożności. Nie trzymaj telefonu w etui w miejscach nasłonecznionych, wilgotnych lub mocno ogrzewanych. Unikaj również kontraktu etui z substancjami tłustymi, kosmetykami do makijażu,  ponieważ mogą być powodem powstawania plam na skórze naturalnej.

Jak widać zasady konserwacji etui nie są zbyt skomplikowane. Pamiętajmy,  żeby etui czyścić regularnie. Dobrze utrzymane etui,  będzie  dobrze chronić telefon.