Jedna z wielu opowieści z cyklu „stłuczona szybka smartfona”. Co może stać się z telefonem po upadku z ok. 50 cm na krawężnik? I jak takiej sytuacji uniknąć?

Nowoczesne modele smartfonów oprócz fantastycznych specyfikacji i mnogości funkcji, mają jedną wadę — słabą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Szczególnie ta kwestia dotyczy szybek wyświetlaczy. Ostatnio boleśnie przekonał się o tym mój znajomy, który podczas wysiadania z samochodu upuścił swojego SAMSUNGA z wysokości ok. 50 cm! Wydawać by się mogło, że upadek z takiej niewielkiej wysokości nie powinien drastycznie odbić się na obudowie aparatu… Jednak skala uszkodzeń porażała. Efekty na zdjęciu poniżej.

SAMSUNG, stłuczony wyświetlacz

Telefon na szczęście cały czas działa, jednak wyświetlacz jest cały do wymiany, nie da się z takim telefonie pracować (a to telefon służbowy).
W takich sytuacjach bardzo często zastanawiamy się co by było, gdyby na ekranie telefonu zainstalowane było szkło hartowane.

Dlaczego warto zainstalować szkło hartowane na ekranie telefonu?

Zalet takiego rozwiązanie jest wiele. Współczesne szkła hartowane na telefonie są prawie niezauważalne. A ich wysoki współczynnik twardości (9H) sprawia, że doskonale amortyzują ekran telefonu w przypadku upadku i chronią przed zarysowaniem czy pęknięciami.

Instalacja szkła hartowanego jest bajecznie prosta (co widać na filmie poniżej). A samo nałożenie szkła na telefon nie wpływa na komfort pracy i funkcjonalność telefonu. Wysokiej jakości szkła hartowane takie jak Caesar Mobile są cienkie i wyjątkowo czułe na dotyk. Poza tym posiadają oleofobową warstwę, która chroni przed powstawaniem wyraźnych zabrudzeń czy smug.

A zainteresowanych zaletami szkła hartowanego zapraszam do obejrzenia filmu z ostatniego testu szkła hartowanego marki CAESAR MOBILE.

Sprawdź, czy jest szkło hartowane do twojego modelu telefonu: Szkło hartowane CAESAR MOBILE