Współczesne etui do telefonów gwarantują nie tylko solidną ochronę urządzenia. Spełniają również funkcje estetyczne. Jak etui może odmienić wygląd twojego telefonu?

Nowoczesne telefony — jak wpisałam w poprzednim tekście — to nie tylko wyśrubowane parametry, ekrany 4K, procesory i mnogość funkcji, których przeciętny użytkownik niekiedy nie jest w stanie wykorzystać w 10%. Smartfony to również estetyka i design. Z tego względu kiedy kupujemy telefon interesuje nas nie tylko to, co dany telefon „ma środku”, ale również to,  jak wygląda. Chcemy mieć telefon o dobrej relacji jakości do ceny, funkcjonalny, wydajny i… po prostu ładny. Oczywiście design telefonu nie jest kluczowym czynnikiem, który skłania nas do zakupu takiego, a nie innego modelu, ale… W sytuacji, kiedy wahamy się nad wyborem porównywalnych urządzeń, ostatecznie zdecydujemy się na taki, który lepiej „leży nam w ręce”, mieści się do kieszeni i… bardziej nam się podoba. Producenci zdają sobie zresztą z tego sprawę i na potrzeby klientów udostępniają urządzenia w różnych wariantach kolorystycznych. Kiedyś mogliśmy wybierać tylko telefony z obudową w opcji białej lub czarnej (przy czym ta pierwsza zazwyczaj zarezerwowana była do telefonów z klasy premium). A teraz? Obok klasycznych –  czarnego, białego srebrnego-metaliku – pojawiają się również odcienie złota, a także pastelowe bary (róż, brzoskwiniowy, niebieski, piaskowy itp.). Na rynku dostępne są  również modele telefonów z odważniejszymi kolorami jak np. iPhone 5c, który oferowany jest w jaskrawych intensywnych barwach. Co ciekawe okazuje się, że te kolorowe smartfony często sprzedają się znacznie lepiej od klasycznych. Jak widać, „nudne”  kolory powoli odchodzą do lamusa, czerń już dawno przestała być trendy.

Kiedy już kupimy sobie takiego kolorowego i designerskiego smartfona, stajemy przed dylematem: wkładać go do etui czy nie? Pokazywać telefon w pełnej krasie światu czy postawić na ochronę i bezpieczeństwo? Na szczęście  nie musicie borykać się  już z tego typu dylematami, ponieważ  można już kupić etui, które nie tylko nie ukrywają telefonu pod warstwą materiału, ale potrafią również ładnie uwypuklić jego zalety wizualne.

Oto kilka propozycji:

Gdy etui ma być niewidoczne…

Kupiłeś smartfona, który powala wszystkich wyglądem i nie chcesz ukrywać go w etui? W takiej sytuacji poszukaj do swojego modelu tzw. etui transparentnego o minimalnej grubości. Takiego jak np. etui na tył telefonu typu Ultra Slim. Tego typu nakładka na telefon ma tylko 0.3mm grubości a po jej nałożeniu jest praktycznie niezauważalna na telefonie. To minimalistyczne etui zagwarantuje ci również podstawową ochronę telefonu przed zarysowaniami i zadrapaniami obudowy.

Możesz też zrezygnować z zakupu etui i zdecydować się na ochronę samego wyświetlacza ekranu. W takiej sytuacji warto pokusić się o zakup szkła hartowanego dedykowanego do twojego modelu telefonu. Takie szkło po nałożeniu jest praktycznie niewidoczne. Jednocześnie stanowi solidną ochronę dla najwrażliwszej części smartfona, czyli wyświetlacza.

Gdy chcesz, aby wyglądał jak telefon z klasy premium 

Etui dają również wiele możliwości do modyfikacji designu telefonu. Szczególnie, gdy znudziła ci się aktualna kolorystyka lub masz telefon w klasycznych, mało efektownych kolorach. W takich przypadku za pomocą odpowiednio dobranego etui możesz uatrakcyjnić i uszlachetnić wygląd telefonu. Świetny efekt daje np. zastosowanie aluminiowego etui typu bumper. Po nałożeniu ramki zwykły czarny telefon przeobrazi się we wpadający w oko smartfon z półki premium.

Tego typu ramki dostępne są w kilku kolorach, kiedy znudzi się jeden… możesz wykorzystać inny.
Interesujący efekt osiągniesz również nakładając na telefon etui z lustrzanym tyłem. 

Efekt telefonu premium nadasz również urządzeniu przez zastosowanie samej metalowej nakładki na tył.  Świetnie prezentują się w tym względzie np. metalowe nakładki MOTOMOTO  dostępne w naszym sklepie w różnych kolorach.

Gdy lubisz wyraziste barwy…

I na koniec coś dla fanów wyrazistych kolorów w designie. Prostym rozwiązaniem jest zakup nakładki na tył o jaskrawych barwach  takiej jak np. żelowe nakładki typu Jelly  Z takim etui  z pewnością twój telefon nie pozostanie niezauważony. I o to chyba chodzi, prawda?