Po tym, jak z producenta procesorów komputerowych tajwańska forma Asus stała się jednym z liderów na średniej półce laptopów i notebooków, przyszedł czas na kolejny segment rynku. Już od jakiegoś czasu w sprzedaży są sygnowane logo Asusa smartphone’y. Do Polski jednak trafiły stosunkowo niedawno i chyba jeszcze się na dobre nie zadomowiły. Znając potencjał i możliwości tej firmy, można uznać, że to jedynie kwestia czasu. Asus Zenfone to obecnie flagowy produkt Tajów, który już wkrótce może stać się popularnym rozwiązaniem dla miłośników technicznych nowinek. Warto zatem przyjrzeć się temu telefonowi i przy okazji zastanowić się, w czym będziemy mogli go nosić.

Charakterystyka telefonów

Dwie popularne wersje Zenfone’a 2, opatrzone symbolami 5.0 i 5.5 należą obecnie do prawdziwych bestsellerów w ofercie Asusa. Na pierwszy rzut oka różnią się one jedynie przekątną ekranu – analogicznie 5,0 i 5,5 cala – jednak w praktyce wynikają z tego o wiele większe konsekwencje. Mniejszy z telefonów oferuje nam na ekranie rozdzielczość 720×1280 px, podczas gdy na większym otrzymujemy już 1080×1920 px. Wersja 5.0 posiada wbudowany aparat o matrycy 8 MP, zaś w 5.5 jest to już 13 MP. Podobnie ma się sprawa z pamięcią wewnętrzną, ponieważ standard Asusa Zenfone 5.0 to jedynie 2 GB, podczas gdy 5.5 posiada już 4 GB RAM. Na korzyść większego aparatu przemawia również lepsza bateria, która ma pojemność 3000 mAh, zaś w mniejszym smartphonie będzie to jedynie 2500 mAh.

p2_3.9mm

Etui do Asus Zenfone 2 5.0.

Wybierając etui do mniejszego z dwóch omawianych modeli Zenfone’a 2, mamy do dyspozycji kilka możliwości. Pierwsza z nich, to  pokrowiec Ultra Slim na tył telefonu. Takie etui zabezpiecza krawędzie i tył, pozostawiając wolny dostęp do ekranu smartphone’a. Materiał, z którego go wykonano, jest transparenty i ma grubość jedynie 0,3 mm. To etui dla osób, które lubią nosić telefon w kieszeni i nie chcą, żeby zabezpieczenie zajmowało dodatkowe miejsce.

pol_pl_Pokrowiec-na-tyl-o-grubosci-0-3mm-etui-transparentne-do-ASUS-ZENFONE-2-5-0-33547_1
Dla miłośników bardziej eleganckich i jednocześnie nieco pewniejszych rozwiązań, warto polecić pokrowce z klapką. Najbardziej standardowy z nich, otwierany do boku, to produkt firmy VegaCom. Zdecydowanie jest to rozwiązanie łączące w sobie bezpieczeństwo i wygodę, przy jednoczesnym zachowaniu dobrego smaku. Modne w ostatnim czasie pokrowce z klapką uchylaną w dół, proponuje Flex Cases. Oba modele są zapinane na magnes, dzięki czemu można z nich korzystać nawet jedną ręka.

Etui do Asus Zenfone 2 5.5.

Decydując o wyborze etui do większego modelu Zenfone’a 2, mamy do wyboru trochę inne możliwości. Wprawdzie jest przygotowany również transparentne etui na tył telefonu Ultra Slim, a pokrowiec z klapką otwieraną na dół, produkowany przez Flex Cases różni się tylko wielkością, ale jest też kilka innych rozwiązań. Pierwszym jest dwukolorowy pokrowiec otwierany bocznie, który prezentuje firma VegaCom. Drugi kolor pojawia się na zapinającym pasku, kryjącym magnes. Również etui na tył występuje w nieco innej wersji, ponieważ X-line oferuje nam nieprzezroczystą, czarno-pudrową wersję takiego pokrowca. Największym zaskoczeniem może jednak być pokrowiec hybrydowy ze szkłem hartowanym w komplecie. Tak opakowany smartphone wygląda na doskonale zabezpieczony.

Bez względu na wybór modelu telefonu, istnieje co najmniej kilka sposobów na zabezpieczenie go przed zniszczeniem. Warto zatem wybrać taki pokrowiec, który najlepiej będzie odpowiadał warunkom, w jakich telefon ma być użytkowany.