Jakość zdjęć i funkcje aparatu fotograficznego w smartfonie to  jedyne z ważniejszych czynników, jakie bierzcie pod uwagę przy zakupie nowego telefonu. W tym artykule sprawdzimy dla Was możliwości aparatu fotograficznego w myPhone Infinity 3G.

Dobry aparat w telefonie, to w tym momencie must have z kilku powodów. Ten, który w pierwszej kolejności przychodzi Wam pewnie na myśl, związany jest z popularnym selfie i portalami społecznościowymi. Skoro mamy wrzucać na Facebooka czy Instagram swoje zdjęcie, to dobrze by było, żeby było w dobrej jakości, prawda? Ale aparat w telefonie nie przydaje się tylko i wyłącznie do pstrykania sobie „fotek z ręki”. Funkcja robienia zdjęć w telefonie przydaje się w wielu sytuacjach, czasami zupełnie prozaicznych. Atutem tego rozwiązania jest to, że zdjęcie możemy zrobić w każdej chwili: kiedy jesteśmy świadkami zabawnej sytuacji, chcemy zrobić zdjęcia dziecku podczas spaceru, spotkaliśmy znajomych, potrzebujemy kopii rozkładu jazdy, cennika usług w pralni czy skan ważnego dokumentu. Aparat w telefonie ma tę przewagę, że jest zawsze pod ręką. Nie trzeba dźwigać dodatkowego sprzętu. Oczywiście jakość zdjęć wykonywanych telefonem,  pomimo postępu techniki,  nadal „nie umywa się” do tych robionych profesjonalnymi aparatami. Ale zdjęcia z telefonu nie muszą być profesjonalne. Aparat w telefonie służy w dużej mierze funkcjom użytkowym. Ma rejestrować ulotne chwile, tu i teraz. Coś, czego nie moglibyśmy uchwycić trzymając w ręku lustrzankę.
Wiemy, że zdjęcia z telefonu nie muszą być doskonałe, ale chcemy, aby nasz telefon robił zdjęcia dobrze. Dla tych z Was, którzy chętnie wykorzystują aparat w telefonie,  będziemy robić testy możliwości  wybranych przez nas smartfonów. Na pierwszy ogień idzie nowość na rynku.  Pokażemy Wam jakie zdjęcia  i video możecie zrobić aparatem myPhone Infinity 3G.

Test aparatu fotograficznego w myPhone Infinity 3G

1. Parametry techniczne

Smartfon myPhone Infinity 3G został wyposażony w dwa aparaty: przedni i tylni. Główny aparat (tylni) to Sony BSI 8.0Mpx z przetwornikiem o jasności f/2.4. Za jego pomocą możecie robić zdjęcia w rozdzielczości 3264×2448 px i rejestrować wideo w rozdzielczości Full HD 1080px. Aparat posiada lampę błyskową LED.
Z przodu telefon ma wbudowany aparat 5.0Mpx z optyką OmniVision i szafirowym szkłem obiektywu. Aparat może służyć do prowadzenia rozmów video lub robienia zdjęć typu selfie.

2. Wbudowane aplikacje i filtry
W tym względzie myPhone Infinity nie daje zbyt wielkiego pola manewru. W aparacie mamy opcje do fotografowania w trybie nocnym, HDR oraz trybie upiększania. Aparatem możemy również zrobić zdjęcie panoramiczne oraz krótkie (kilkanaście sekund) poklatkowe animacje. Aparat ma również funkcje samowyzwalacza.

Zdjęcia panoramiczne

myPhone Infinity test aparatu, zdjecie panoramiczne

 

TEST myPhone Infinity 3G  przykładowe zdjęcie  panoramiczne

 

Filtry kolorystyczne

3. Test ISO
Niewątpliwą zaletą telefonu jest możliwość modyfikowania zakresu ISO. Nie jesteśmy zatem zdani tylko i wyłącznie na automatykę i przy słabym świetle możemy sami ocenić poziom czułość matrycy. Aparat całkiem nieźle radzi sobie przy fotografowaniu w trudnych warunkach oświetleniowych. Jednak przy ISO 1600 liczba szumów jest już znaczna a zanik detali zaczyna się przy ISO 800.

Zdjęcia w różnej czułości ISO

 

4. Jakość zdjęć  
…prezentuje przyzwoity poziom. Fotografie wykonywane w świetle dziennym można ocenić jako dobre.  Aparat poprawnie radzi sobie z doborem optymalnej ekspozycji i balansu bieli. Na zdjęciach kolory odwzorowane są bardzo naturalnie, chociaż  mogły by  być  nieco bardzie nasycone, a ilość szczegółów wystarczająca.

 

Przykładowe zdjęcia wykonane aparatem myPhone Infinity 3G

 

5. Nagrywanie filmów 
Za pomocą myPhone Infinity 3G możemy nagrywać obrazy FullHD z szybkością 30 klatek na sekundę (1080 px). W telefonie wbudowany jest stabilizator obrazu, który niweluje drgania na video. Przy nagrywaniu w wysokiej rozdzielczości zdarzają się zaburzenia płynności obrazu i zwłaszcza przy rejestrowaniu szybko poruszających się obiektów. Z tego względu opcja video w porównaniu funkcjami fotograficznymi wypada nieco gorzej, ale w ogólnym rozrachunku prezentuje się przyzwoicie.

 

 Podsumowanie

Ogólne wrażenia z testowania  modułu aparatu fotograficznego w telefonie myPhone Infinity 3G są pozytywne. Aparat wykonuje zdjęcia w dobrej jakości, poprawnie odwzorowuje kolory i dobrze radzi sobie z trudnymi warunkami oświetleniowymi (fotografowanie pod światło). Chociaż w zdjęciach wykonywanych w scenerii wieczornej i nocnej nieco przeszkadza duża liczba szumów. W poczet zalet zaliczyć można również dobrze  działający  autofocus, szybkość uruchamiania się aparatu oraz czas wykonywania zdjęcia, co  przydaje się zwłaszcza przy fotografowaniu dynamicznych scen. Debiut w klasie premium udany, chociaż nam modułem aparatem  wg mnie trzeba jeszcze sporo popracować. Zwłaszcza w kwestii jakości filmów video oraz wachlarza dostępnych funkcji w interfejsie.