Nie opadły jeszcze emocje po zakończeniu tegorocznych targów IFA. Ta odbywająca się w Berlinie impreza przyciąga wiele tysięcy fanów elektroniki, towarzyszy jej mnóstwo wydarzeń dodatkowych. Prezentuje się każdego roku szereg nowości technologicznych. Kina domowe, nagrywarki, telewizory, kable, anteny, urządzenia nadawcze i odbiorcze, AGD i wiele, wiele innych. Przyznać należy, że oferta targów jest naprawdę niezwykle bogata i każdy z uczestników jest w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, w zależności od indywidualnych preferencji, potrzeb oraz zainteresowań.


W tym roku przedstawiono niezwykle dużo nowych rozwiązań. Nie sposób napisać o wszystkich, lecz wybraliśmy kilka gadżetów, które naszym zdaniem najbardziej się w Berlinie wyróżniły.
Inteligentna lodówka od marki LG to odpowiedź na ubiegłoroczne przedstawienie dość podobnego modelu przez Samsunga. LG Smart InstaView Door-in-Door Fridge naszpikowana jest elektroniką. Na ekranie jej podwójnych drzwi z powodzeniem obejrzymy film podczas przygotowania posiłku, możemy także poprzypinać wirtualne notatki, by o niczym nie zapomnieć. Wnętrze lodówki zobaczymy nawet bez jej otwierania – ta funkcja bardzo spodobała się odwiedzającym.

sony-smartwatch-bd
Nie zabrakło także rzecz jasna uroczych dronów i robotów, które posiadają coraz większą ilość ciekawych i oryginalnych funkcji.

"Dobbie" kieszonkowy dron.

„Dobbie” kieszonkowy dron.

Podczas targów IFA 2016 zaprezentowano również fotele do masażu z wirtualną rzeczywistością. Ten gadżet cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Czy to dziwi? Można być w wirtualnej rzeczywistości świata i skorzystać z masażu w tym samym czasie. Czy naprawdę trzeba powiedzieć więcej?

http://mashable.com/

http://mashable.com/

Po targach wiemy już doskonale, co nowego ma nam do zaprezentowania słynna marka Asus. Jej wiceprezes ogłosił w Berlinie premierę ZenWatch 3. Model wyposażony jest oczywiście w system Android. To urządzenie stać się ma czymś w rodzaju inteligentnego asystenta smartfona.

img-gungrey
Premiera laptopa ZenBook 3 także nie przeszła bez echa. Wspomnieć warto, że waży on zaledwie 910 gramów, a stosunek wyświetlacza do całego urządzenia to aż 82%. Przyznać trzeba, iż to naprawdę imponująca ilość przestrzeni roboczej w porównaniu do innych urządzeń.

LEE6DVSZHlkVCjxV_setting_fff_1_90_end_500
Archos także zaprezentował swoje nowe dzieło, jest nim smartfon 55 Diamond Selfie. Żyroskop umieszczony w nim pozwala na sterowanie dronem czy łapanie pokemonów, dlatego cieszył się on podczas targów ogromnym zainteresowaniem. Nie bez znaczenia pozostaje także czytnik linii papilarnych, superwytrzymałe szkło Dragontrail oraz najnowsze technologie z dziedziny fotografii. Zadbano także o to, by czas ładowania baterii został w jak największym stopniu skrócony.


Marka Huawei przedstawiła zaś podczas targów IFA dwa nowe modele telefonów, oba raczej reprezentujące średnią półkę. Nazywają się one Nova oraz Nova Plus, mają raczej kompaktowe obudowy, co z pewnością przypadnie do gustu wszystkim wielbicielom smartfonów raczej mniejszych niż większych rozmiarów. Bardzo mocna bateria, imponujących osiągów aparat fotograficzny oraz dobry wyświetlacz – tych zalet owych modeli także nie da się pominąć milczeniem. Standardowe ich użytkowanie wynosi 48 oraz 52 godziny. Dzięki czytnikowi linii papilarnych użytkownik może bez najmniejszego problemu uruchomić spust migawki, odebrać połączenie albo uruchomić interesującą go w danej chwili aplikację.

Huawei Nova

Huawei Nova

Huawe Nova Plus

Huawe Nova Plus

Podczas targów pojawiło się bardzo wiele ciekawych urządzeń i gadżetów. Najpopularniejsze firmy nie zawiodły pokładanych w nich nadziei, niszowe jednak także pokazały sporo interesujących propozycji.