Pogoda zmienną jest.  Czasami trudno przewidzieć, czym nas zaskoczy w ciągu dnia. A gdyby mielibyście w domu parasolkę, która uprzedzi was o zbliżającym się deszczu i zasugeruje, że żeby zabrać ją ze sobą?

Mamy już inteligentne okulary, ubrania, buty, biżuterię. Rynek smart rozszerza się o kolejne produkty. Tym razem pojawił się projekt inteligentnej parasolki, która będzie nam przypominać o tym, żeby koniecznie zabrać ją ze sobą, bo… zbliża się deszcz.
Pomysł prosty i praktyczny. Ile razy wychodziliśmy z domu bez parasolki, a potem pluliśmy sobie w brodę wracając w zmoczonym ubraniu? Lub na odwrót. Zapowiadało się na deszcz, więc bierzesz ze sobą parasolkę. A potem przez cały czas dźwigasz niepotrzebny balast, bo się akurat „rozjaśniło”.

Oombrella to projekt, który jest rozwiązaniem tych problemów. Oombrella to wytrzymały parasol, który może wytrzymać silne wiatry i ulewny deszcz, bez uszkodzeń. Zaopatrzony został w zestaw czujników, które mogą wysyłać aktualizacje/zawiadomienia do smartfonu. Urządzenie umożliwia użytkownikom otrzymywanie powiadomień pogodowych w czasie rzeczywistym.


Wszystko spakowane jest wewnątrz kopuły, która zawiera czujniki do pomiaru temperatury, ciśnienia, wilgotności i światła. Kopuła wykorzystuje technologię Bluetooth do przesyłania tych danych do aplikacji mobilnej Oombrella — dzięki czemu użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia pogodowe jeszcze przed rozpoczęciem deszczu. Parasolka  ma jeszcze jedną zaletę- nie jesteś w stanie jej zgubić Jeżeli tylko zorientuje się, że odchodzisz bez niej, wyśle alert na smartfona.

Parasol idealny?