Smartphone`y szturmem wdarły się do naszego życia. Korzystamy z nich niemal bez przerwy. Towarzyszą nam niemal w każdym aspekcie życia. Niestety mimo tego, że technologia posuwa się szybko do przodu nadal dobrej jakości modele firmowych międzynarodowych marek są stosunkowo drogie. Dlatego właśnie warto w odpowiedni sposób dbać o swój telefon,  od którego zależy tak jak wspomniałem – nasze życie w nowym cyfrowym świecie.

Aktualnie człowiek bez smartphone`a jest jak bez ręki – gdy nie ma dostępu do komputera z dostępem do Internetu nie zapłaci rachunku, nie skontaktuje się ze znajomymi i nie pójdzie pobiegać. Wymieniać wszystkie zalety korzystania z nowych – mobilnych – rozwiązań jest bardzo wiele.

Tak szybko jak ukazują się nowości technologicznie równocześnie tak samo szybko producenci różnego rodzaju obudów na telefony komórkowe starają się dotrzymać kroku producentom smartphone`ów. Warto się im bliżej zapoznać z kilku zasadniczych powodów. Przede wszystkim koszt obudowy to dosłownie ułamek ceny nowego telefonu komórkowego. Dlatego warto przy zakupie wydać te kilka, – kilkanaście złotych i zapewnić urządzeniu odpowiedni stopień ochrony.

Z jakiego materiału wykonana?

Podczas wyboru modelu obudowy warto wybrać zwrócić uwagę przede wszystkim na jego materiał. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest wybranie obudowy, która została wykonana z materiału TPU, ewentualnie z połączenia TPU i gumy. Ten materiał zapewnia z jednej strony optymalną ochronę samego urządzenia a z drugiej jest bardzo lekki, doskonale się dopasowuje i bardzo trudno go uszkodzić.

Do jakiego modelu dedykowana?

Jednak rzeczą nadrzędną, o której absolutnie nie wolno zapomnieć przy wyborze jakiegokolwiek rodzaju obudowy to to, by obudowa była dedykowana do posiadanego przez nas rodzaju urządzenia. To jest absolutny priorytet! Tylko odpowiednie dobranie obudowy do modelu pozwoli na wygodne i komfortowe korzystanie z urządzenia a także zapewni odpowiedni poziom ochrony samego smartphone`a.

Nie warto absolutnie oszczędzać tylko po prostu wybrać odpowiedni pokrowiec. Na rynku (przykładowo w sklepie internetowym vegacom.eu) jest ogromny wybór różnego rodzaju etui do niemal każdego modelu urządzenia dostępnego aktualnie na rynku komórkowym.

Jakie ma mieć właściwości?

Ze względu na mnogość dostępnego asortymentu warto przy okazji wyboru etui spersonalizować swój telefon. Ilość odmian kolorystycznych czy wzorów jest naprawdę spora. Warto więc dobrać obudowę również do swoich upodobań. W ofercie można znaleźć między innymi:

Ultracienkie etui o grubości zaledwie 0,3mm

Idealne dla osób, które szukają ochrony, której niemal nie będą czuć. Jeśli pragniesz by Twój telefon dalej wyglądał jak prosto z salonu a jednocześnie był chroniony to to powinien być wybór dla Ciebie.

Etui pudrowe

Dla osób kochających design i nowoczesność są doskonałe etui pudrowe. Połączenie etui matowego z dodatkowym połyskiem sprawia, że całość wygląda bardzo efektownie.

Typu S-Line

Aktualnie bardzo popularne są etui typu S-Line. Zasadniczo jedyną różnicą konstrukcyjną między tego rodzaju etui a etui pudrowym jest to. Że linia pomiędzy matem a połyskiem przebiega na kształt litery S z tyłu telefonu. Wygląda to naprawdę świetnie – stąd właśnie popularność tego rodzaju etui.

Etui hybrydowe

Z kolei dla osób, które szukają dodatkowych praktycznych rozwiązań idealnym rozwiązaniem będą etui hybrydowe. Nie tylko chronią one telefon ale także mogą służyć za podstawkę (posiadają rozkładaną nóżkę). To doskonałe rozwiązanie jeśli telefon często służy nam np. do oglądania filmów albo rozmów za pośrednictwem komunikatorów internetowych.
Niezależnie od tego, które etui wybierzesz powinieneś pamiętać, że warto się w nie zaopatrzyć. I warto kupować je nie na bazarze a w sprawdzonym w sklepie, tylko wtedy będziesz mieć pewność, że jest ono wykonane z odpowiedniej jakości materiałów oraz że będzie dobrze spasowane z Twoim telefonem a Ty będziesz mógł cieszyć się z udanego zakupu.