Serwis ANTUTU opublikował niedawno zestawienie 10 najwydajniejszych smartfonów początku 2016 roku. Poniższa lista powinna zatem zainspirować tych z was, których właśnie zastanawiają się nad zakupem nowego smartfona. Może któryś z tych telefonów przypadnie Wam do gustu?

ANTUTU — ta nazwa miłośnikom mobilnych nowinek kojarzy się przede wszystkim z Antutu Benchmark, czyli popularnej darmowej aplikacji, która służy do sprawdzania wydajności telefonów lub tabletów opartych na Androidzie. Za pomocą Antutu Benchmark użytkownik nowego smartfona może sprawdzić m.in. kluczowe informacje dotyczące mocy procesora, możliwości przetwarzania danych przez pamięć RAM, przetwarzania grafiki w grach czy efektach 3D i najważniejsze porównywać telefon z innymi telefonami.

Serwis ANTUTU wykorzystuje dane zebrane za pomocą aplikacji do tworzenia rankingów smartfonów. W ubiegłorocznym zestawieniu najwydajniejszych smartfonów na pierwszym miejscu znalazł się iPhone 6s (Plus). Z początkiem tego roku czołówka uległa znacznemu przetasowaniu. Pojawiło się wiele nowych modeli, które swoimi parametrami prześcigają flagowy produkt Apple’a.
Przy przygotowywaniu zestawienia kierowano się następującymi zasadami

Zasady testu:

 1. Źródła statystyczne: Antutu Benchmark V6.0
 2. Metoda statystyki: przyjęto średni wynik dla jednego modelu urządzenia
 3. Uwzględniono 500 próbek danych dla wyniku z jednego urządzenia
 4. Okres badania: 1 stycznia 2016 roku do 31 marca 2016 roku

Jak się okazało najwydajniejszym smartfonem w pierwszym kwartale 2016 okazał się Xiaomi 5. Zaraz za nim uplasował się Samsung Galaxy S7 Edge, a ubiegłoroczny lider iPhone 6s (Plus) spadł na miejsce trzecie.

Źródło: www.antutu.com

Źródło: www.antutu.com

Na koniec warto dodać jedną ciekawostkę. Po przygotowaniu zestawienia okazało się, że ogromny wpływ na ostateczny wynik poszczególnych telefonów miała rozdzielczość ekranu. Telefony wyposażone w procesor (Snapdragon 820) i rozdzielczość 2k w testach wypadały znacznie lepiej niż te z rozdzielczością 1080p.
Największą różnicę widać było szczególnie w przypadku Samsunga Galaxy S7 Edge (rozdzielczość 2k) i Xiaomi 5 (z rozdzielczością 1080p).

O1fR7n23lXDrYMBdP76i

Xiaomi 5 – zwyciężca testu

 

TOP najwydajniejszych smartfonów 1 kwartału 2016 roku.

 1. Xiaomi 5
 2. Samsung Galaxy S7 Edge
 3. iPhone 6s (Plus)
 4. Huawei Mate 8
 5. Meizu Pro 5
 6. Samsung Galaxy Note 5
 7. LETV Max
 8. iPhone 6 (Plus)
 9. Vivo Xplay5 (Standard Edition)
 10. Samsung Galaxy S6

 

Zobacz: