Dlaczego warto zabezpieczyć wyświetlacz smartfonu szkłem hartowanym? Jakie ma właściwości szkło i jak zachowa się pod wpływem uderzeń młotka czy wiertła wiertarki? Przetestowaliśmy!


Wyświetlacz jest częścią smartfonu najbardziej narażoną na uszkodzenia mechaniczne. Podczas codziennego użytkowania możemy narazić ekran na liczne zarysowania. W wyjątkowo ekstremalnych sytuacjach może dojść nawet do zbicia szybki. Z tego względu zaraz po zakupie nowego telefonu,  warto przemyśleć kwestię zabezpieczenia ekranu.

Jak skutecznie ochronić wyświetlacz? W tym momencie na rynku dostępne są dwa typy akcesoriów dedykowanych ekranom telefonów. To folie ochronne oraz szkła hartowane. Dziś słów kilka o tych ostatnich.

Szkło hartowane do myPhoneLuna

Czym jest szkło hartowane?

To szkło, które poddane jest specjalnej obróbce termicznej. W efekcie,  cechuje się podwyższoną twardością, wytrzymałością odpornością na czynniki atmosferyczne oraz mechaniczne. Szkło hartowane, nałożone na wyświetlacz,  zagwarantuje maksymalną ochronę telefonu. A do tego jest przeźroczyste, niezwykle odporne na zarysowania i matowienie a zarazem czułe na dotyk i łatwe w „instalacji”.

Testujemy szkło hartowane

O tym, jakie właściwości ma szkło hartowane,  możecie przekonać się sami. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy film, w którym poddajemy ekran telefonu myPhone Luna,  zabezpieczony nakładką ze szkła hartowanego,  działaniu m.in. młotka i wiertła… Zapraszamy!

Jak widzicie właściwości szkła hartowanego robią wrażenie. To zdecydowanie najlepsza opcja dla każdego,  kto chce ochronić wyświetlacz przed zarysowaniami a nawet skutkami upadku telefonu.