Praktycznie każdy z nas posiada co najmniej jeden telefon komórkowy. Nie ma się co oszukiwać – jesteśmy niewolnikami nowoczesnych technologii. Zresztą, czy to coś złego? Pomagają nam one na niemal każdym kroku naszego życia. Dzięki nim możemy być w ciągłym kontakcie z rodziną czy znajomymi, możemy przeprowadzać rozmowy biznesowe, ale również dużo więcej. Dzięki upowszechnieniu się smartphone’ów każdy może mieć (i najczęściej ma) w kieszeni swój własny i przenośny mały komputer.

Takie urządzenie ma naprawdę wiele możliwości. Możemy dzięki niemu wykonywać transakcje (np. przelewy), kupować bilety, sprawdzać pocztę e-mail i odpowiadać na wiadomości, komunikować się w różny sposób, spędzać czas grając w gry lub też robiąc zdjęcia. Możliwości są naprawdę ogromne.
No i właśnie. To niemal niezastąpione dla współczesnego człowieka trzeba w jakiś sposób chronić. Najczęściej nawet flagowe modele najpopularniejszych marek, co tu dużo mówić, nie są zbyt wytrzymałe. Elektronika jest bardzo czuła i wrażliwe, szczególnie na upadki, ale również na inne nieprzyjemności, jakie można napotkać podczas codziennego użytkowania. Istnieje wiele możliwych możliwości ochrony. Producenci prześcigają się w coraz to wymyślniejszych pokrowcach ochronnych. Aktualnie na rynku dostępne są silikonowe, zamykane na klapkę, na zatrzask, w formie etui, do którego wkłada się telefon. Jest też bumper. Czy warto kupić ten typ etui?

Co to jest etui typu bumper?

Bumper  to rodzaj etui,  w formie ramki ochraniającej boki.  Jak widzicie jest to dość minimalistyczne rozwiązanie.

Zalety:

  • Telefon zachowuje swój oryginalny kształt i design
  • Bumper chroni wszystkie cztery boki naszego telefonu.

Wady:

  • Brak pełnej ochrony plecków
  • Brak pełnej ochrony frontu (ekranu) telefonu.

 

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów bumperów, najczęściej to ramka wykonana z tworzywa np. z poliwęglanu lub aluminium. Coraz więcej jest bumperów, które oferują również ochronę pleców telefonu. Na potrzeby tego tekstu przedstawię wam jeden z ciekawszych etui typu bumper dla modelu Kazam Tornado 348

Bumper dla  Kazam Tornado 348

Bumper ten łączy w sobie dwa elementy, które okazują się kluczowe dla większości konsumentów chcących dodatkowej ochrony swojego smartphone’a. Jest to styl i ochrona. Dzięki temu, że bumper jest bardzo cienki (zaledwie 0.7mm) nie przeszkadza on i zbytecznie nie powiększa gabarytów telefonu. To bardzo istotne, gdyż bardzo wiele osób nosi go na przykład w kieszeni a im większy telefon, tym mniejsza wygoda. Dla innych (szczególnie kobiet) zbyt duży smartphone jest po prostu nieporęczny.

Prócz tego istotą bumpera jest połączenie dwóch materiałów – nieścieralnego aluminium oraz plastiku. Całość robi piorunujące wrażenie! Zamiast kupować za kilka tysięcy złotych aluminiowy model telefonu (np. Samsung czy Sony) lepiej wydać kilkanaście złotych na bumpera! Efekt będzie niemal taki sam. Aluminium jest niezwykle lekkie, prócz tego jest bardzo twarde, dlatego zapewnia odpowiedni poziom ochrony telefonu. Dzięki temu materiałowi boczne ścianki etui wyglądają po prostu przepięknie.


Doatkową zaletą tego typu etui jest również ochrona tylnego panelu telefonu. Tylna ścianka została wykonana z wysokiej jakości plastiku, który doskonale się komponuje i również jest bardzo lekki. Co ważne, ta część od strony wewnętrznej została wyłożona miękkim materiałem, który stanowi doskonałą ochronę przed zarysowaniem telefonu.

Należy zawsze pamiętać o tym, by kupować pokrowiec dedykowany modelowi telefonu, który posiadamy. Tylko takie zestawienie da nam gwarancję odpowiedniej ochrony oraz idealne spasowanie.

Zobacz  etui typu bumper  do innych modeli telefonów.