Co powiedziałbym Twój znajomy, gdybyś nagle mu oznajmił, że oto stałeś się właścicielem jednego z flagowych telefonów marki XIAOMI? Podejrzewam, że pierwsza reakcja znajomego byłaby prosta do przewidzenia. “XIAOMI, ale co to jest?”
I znajomy byłby usprawiedliwiony. Marka XIAOMI w Polsce nie jest jeszcze znana, ale faktem jest, że na świecie ich smartofny sprzedają się jak świeże bułeczki. Zaskoczeni?

Rekordy sprzedaży

Porównanie do świeżych bułeczek to nie była przesada. XIAOMI w tym względzie jest prawdziwym potentatem. Co jakiś czas firma chwali się swoimi rekordami sprzedaży. Na przykład 11 listopada 2013 roku (w Chinach dzień “Singles Day“) w przeciągu zaledwie 180 sekund smartfony Xiaomi MI3 i Xiaomi Red Rice sprzedały się w ilości 220 tysiącach egzemplarzy (po 110 tysięcy każdy). A to oznacza (jak łatwo policzyć), że co sekundę telefon kupowały 1222 osoby. A na początku bieżącego tego roku w trakcie akcji promocyjnej Mi Fan Festival firma XIAOMI w ciągu 12 godzin sprzedała online 2,12 mln smartfonów!

331201525219PM_635_xiaomi_redmi_2a

Oczywiście taka forma przekazywania informacji jest w pewnym sensie sprytnym i zamierzonym trickiem marketingowym (“Tyle sprzedali w sekundę? Wow! Niemożliwe!”) niemniej jednak faktem jest, że z telefonów XIAOMI korzystają miliony osób. W 2014 roku ta młoda chińska firma zajęła trzecie miejsce w globalnej klasyfikacji najlepiej sprzedających się marek smartfonów. Zaraz za gigantami branży, koreańskim Samsungiem i amerykańskim Apple’em. A to fakt, obok którego nie można przejść obojętnie. Zwłaszcza, że XIAOMI na rynku istnieje dopiero od niespełna 5 lat!

Telefon nie musi dużo kosztować

Firma  powstała w 2010 roku. Założyciel XIAOMI, biznesmen Lei Jun, wierzył, że technologia wysokiej jakości nie musi kosztować fortuny. Aby wcielić swoją wizję w życie Jun do swojej nowej firmy zwerbował speców z Google, Microsoftu, Motoroli, Yahoo i innych firm internetowych i technologicznych z całego świata.

Efekt?

Telefony, które charakteryzują się dobrą specyfikacją oraz jakością wykonania.

Telefony, które w wielu aspektach dorównują (nawet przewyższają) modele konkurencyjnych i znanych firm.

W końcu telefony, które są… śmiesznie tanie.

I to nie z tego powodu, że to są chińskie telefony. U nas w Polsce przymiotnik chiński ma nadal dość pejoratywne skojarzenia. Zazwyczaj to,  co chińskie łączymy z… badziewiem. Telefony XIAOMI wyłamują się tym stereotypom. Charakteryzuje je naprawdę fantastyczna wręcz relacja jakości do ceny I to właśnie sprawia, że nowe modele telefonów sprzedają się jak świeże bułeczki. XIAOMI jest w stanie oferować flagowe urządzenia w cenie 300 – 500 dolarów, podczas gdy aparaty o zbliżonej specyfikacji u renomowanej firmy kosztują nawet 1000 dolarów. Nic więc dziwnego, że XIAOMI co jakiś czas pobija rekordy sprzedaży. Skoro można mieć podobną jakość za dwa razy mniej to… po co przepłacać.

Xiaomi Mi4i

Niska cena telefonów wynika z kilku elementów, jedną z nich jest sieć dystrybucji. XIAOMI swoje telefony sprzedaje głównie przez Internet. Eliminacja pośredników obniża cenę telefonu co najmniej o 10%.
Być może wkrótce XIAOMI, którego nazwa dosłownie oznacza „mały ryż”, podbije też polski rynek? Sądząc po opiniach telefonów, warto na to czekać.
My w każdym razie jesteśmy na to przygotowani. W naszym sklepie już dziś dostać możecie akcesoria i  etui do flagowych modeli telefonów chińskiej marki takich jak m.in. XIAOMI REDMI 2, XIAOMI MI NOTE czy XIAOMI MI4I.

Zobacz akcesoria do telefonów XIAOMI