Nie da się ukryć, że Pokemony jakiś czas temu opanowały współczesny świat. Szukamy ich w parkach, na skwerach, w centrach miast, z dumą traktując każde nowe znalezisko. Wydaje się, iż twórcy najpopularniejszej w tej chwili gry chyba nie zdawali sobie sprawy z tego, że ich dzieło pokochają wszyscy – zarówno nastolatkowie, jak i ci, którzy dzieciństwo dość dawno mają już za sobą.


Dzięki temu zamiast siedzenia w czterech ścianach coraz częściej wybieramy spacery na świeżym powietrzu, bo zabawne bajkowe stworki czają się za każdym rogiem. Zadbano też o to, by gracze, chcąc niejako oszukać system, nie poruszali się autem. Nie możemy bowiem podczas wyłapywania Pokemonów przekroczyć określonej prędkości.
Musimy jednak zdawać sobie sprawę z faktu, iż korzystanie z tej aplikacji wiąże się ze sporym ubytkiem energii baterii w naszym smartfonie. Jeżeli podążać będziemy śladami Pokemonów przez kilka godzin, może się okazać, iż będziemy mieć problem z zadzwonieniem do kogoś, wysłaniem mu wiadomości czy wejściem na nasze konto na portalu społecznościowym – wszak bateria rozładować się może do stanu „zero”.

pokemon go powerbank
Na szczęście jest na to rada. Sprawdzona już przez rzesze graczy – to power bank. Power bank to po prostu bank energii ,  czyli zewnętrzna bateria lub przenośna ładowarka. Dzięki niemu nasz telefon czy tablet będzie mógł pracować nieprzerwanie przez bardzo długi czas, a my unikniemy niepotrzebnych nerwów oraz stresu.
Możemy zaopatrzyć się choćby w PowerBank 2600 mAh,  który imponuje pojemnością. Ten power bank sprawdzi się nie tylko w czasie wielogodzinnych spacerów śladami Pokemonów, ale także na biwaku czy w podróży. Będzie również świetnym źródłem zasilania telefonu, muzycznego odtwarzacza czy też samochodowej nawigacji. Interesującym rozwiązaniem jest  również ładowarka solarna 1350mAh, która posiada wbudowany pojemny akumulator, który pozwoli na przechowanie zapasu energii  wystarczającego do naładowania swojego telefonu.

Uzbrojeni w power bank śmiało wyruszać możemy na poszukiwanie zabawnych stworków. Na pewno uda nam się dziś odszukać niejeden ciekawy, godny uwagi Gym. Przecież nasz telefon na pewno nie rozładuje się nawet po wielu godzinach wędrówki…