Kompaktowe rozmiary, duża funkcjonalność sprawiają, że tablety coraz częściej zastępują notebooki i smartfony. Jak skutecznie zabezpieczać tablet w codziennych użytkowaniu? Trzeba zainwestować w odpowiednie etui, np. marki Caesar Mobile.

Dlaczego trzeba „opakować” tablet w etui?

Z tabletów korzystamy chętniej, dlatego coraz częściej stanowią element naszego podręcznego „wyposażenia”. Z tego też powodu narażone są na te same niebezpieczeństwa co smartfony. Jakie? Po pierwsze tablet, podobnie jak telefon, trzymany jest w ręku, dlatego może nam się wyślizgać i upaść na podłogę. Drugi typ uszkodzenia mechanicznego,  to standardowe zarysowania czy otarcia obudowy lub ekranu dotykowego. Nawet jeśli jesteśmy bardzo ostrożni i obchodzimy się z tabletem jak z przysłowiowym jajkiem, możemy przypadkowo narazić go na tego typu uszkodzenie mechaniczne. Wystarczy, że przez przypadek włożymy razem z tabletem do torby klucze lub zarysujemy obudowę podczas odkładania na półkę. O ile zarysowanie tabletu nie wpływa na jego funkcjonalność (ale urządzenie traci na wartości i estetyce), to już upadek na podłogę z 150 cm może być dotkliwy i zakończyć się rozbiciem ekranu. Dlatego tak istotne jest, aby wraz z zakupem tabletu wyposażyć się w solidne etui, które uchroni nasz cenny nabytek przed takimi wypadkami.

technology-792175_640

Jakie zalety ma etui typu książkowego?

Kompleksową ochronę tabletu (obudowa ekran dotykowy, krawędzie) zapewni etui typu książkowego, które omówimy na przykładzie nowego etui marki Caesar Mobile. Nowość tej marki to eleganckie etui, które wykonane zostało w całości ze skóry ekologicznej, a  róg pokrowca ozdobiony jest miłym dla oka złotym emblematem. Estetyka to nie jedyna zaleta tego pokrowca, który został wykonany w technologii all-in- one. Co to oznacza? Etui oprócz funkcji przechowywania i ochrony tabletu ma również inne praktyczne zastosowanie. Możemy je złożyć w całości w wygodną podstawkę ułatwiającą np. oglądanie filmów czy przeglądanie stron internetowych.

1 2
Włożenie tabletu do tego książkowego etui nie wypływa znacząco na wygodę użytkowania. Etui Caesar Mobile zaprojektowane zostało tak, aby ułatwiać a nie utrudniać korzystanie z tabletu. Zastosowaniu w nim innowacyjne rozwiązania konstrukcyjnych  znane z wielu światowych marek. A to oznacza, że tablet umieszczony w tym pokrowcu nadal będzie spełniał wszystkie swoje zadania. Etui pozwala na swobodny dostęp do wszystkich przycisków oraz slotów umieszczony na froncie, oraz po bokach urządzenia. Bez problemu możemy nim robić zdjęcia oraz kręcić filmy, oraz korzystać innych funkcji, w jakie został wyposażony dany model tabletu. Tablet umieszczony w tym pokrowcu nadal jest lekki, smukły i funkcjonalny. Zapewnia to specjalny system mocowania, które gwarantuje solidną ochronę, jednocześnie nie wpływając znacząco na gabaryty (czyli nie pogrubia). A to cenna zaleta. W końcu tablet kupujemy właśnie z tego powodu, żeby nie obarczać się nadprogramowym balastem, jakim niekiedy jest notebook.

3

Podsumowanie

Dobrą ochronę tabletu zapewni solidne etui, które zabezpiecza urządzenie zarówno „z tyłu, jak i z przodu” i wykonane jest z wytrzymałych materiałów. Istotna jest również sama wygoda użytkowania oraz to,  jak nałożenie pokrowca wpływa na rozmiary i wagę tabletu. We wszystkich tych parametrach nowe etui Caesar Mobile wypada zadowalająco. A do tego ładnie i estetycznie się prezentuje. 😉

 

Zobacz film: