Tablet. To multimedialne urządzenie przebojem wdarło się na rynek i od tej pory stało się synonimem nowoczesności. Mimo tego, że najtańsze egzemplarze kosztują zaledwie około 100 zł, to ceny bardziej zaawansowanych modeli sięgają sporo ponad 1000 zł. Niezależnie jednak od tego, jak gruby był Twój portfel przed zakupem – o swój sprzęt warto dbać. Jak to zrobić? Najlepiej zapewnić mu odpowiednią ochronę! W tym poradniku staramy się podpowiedzieć Ci, jaki pokrowiec na tablet najlepiej sprosta Twoim wymaganiom.

Pokrowiec neoprenowy

Chyba najbardziej rozpowszechniony rodzaj pokrowca na tablet. Neoprenu używa się także chociażby do ochrony laptopów czy
smartphone`ów. Ma on wiele zalet – jest lekki, wytrzymały, miękki w dotyku (nie rysuje) i lekko rozciągliwy, ale co najważniejsze; jest także skuteczny. Pokrowiec wykonany z neoprenunie tylko  zapewnia dobrą ochronę tabletu, ale jest także pol_pl_POKROWIEC-CZARNY-TABLET-NOTEBOOK-7-CALI-NEOPR-10472_6bardzo poręczny. Można wybrać wśród wielu bardzo różnych wzorów, dzięki czemu każdy może dopasować go do swojego stylu, wyróżniając się z tłumu. Tego typu pokrowce najczęściej są albo zamykane na zamek, albo też posiadają zakładaną kieszonkę. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Kieszonka jest rozwiązaniem, dzięki któremu szybciej jesteśmy w stanie wyjąć lub włożyć tablet. Z drugiej jednak strony zamek zapewnia lepsze zabezpieczenie przed dostaniem się do pokrowca niepożądanych przedmiotów, a także chociażby kurzu. Dla osób, które szczególnie dbają o swój sprzęt, dobrym wyborem będzie pokrowiec neoprenowy dodatkowo wzmocniony po bokach, co zapewnia jeszcze lepszą ochronę. Takie modele można znaleźć chociażby w naszym sklepie vegacom.eu.

Etui obrotowe

pol_pl_ETUI-OBROTOWE-BOOK-SAMSUNG-GALAXY-TAB-PRO-8-4-T320-25416_5Ten rodzaj etui na tablet jest przeznaczony dla osób, które często obsługują tablet na stołach czy biurkach. Zapewnia on bezpieczeństwo tabletu podczas przenoszenia, ale służy również jako podstawka do tabletu. I to bardzo praktyczna podstawka – dlatego, że przymocowany tablet jesteśmy w stanie ustawić tak w pionie, jak i w poziomie. Dzięki czemu korzystanie z tabletu jest niezwykle przyjemne. Najczęściej taki typ etui wykonany jest z wysokiej jakości materiałów, które nie tylko świetnie wyglądają, ale także zwiększają ekskluzywność całego sprzętu. Podstawka tabletu jest tak skonstruowana, by gniazda, przyciski oraz kamera były łatwodostępne. Ten typ jest idealny, jeśli często przeglądasz zdjęcia, oglądasz filmy lub pokazujesz coś znajomym. Podczas wyboru tego rodzaju etui trzeba jednak zdecydować się na egzemplarz  dedykowany twojemu modelowi tabletu – by móc z niego korzystać bez przeszkód.

Etui Smart Case

Smart Case to jedno z ciekawszych rozwiązań, jeśli chodzi o ochronę i korzystanie z tabletu. Etui w kształcie eleganckiej aktówki z jednej pol_pl_POKROWIEC-ETUI-PODSTAWKA-IPAD-2-3-SMART-CASE-COVER-12046_5strony doskonale ochrania sprzęt przed uszkodzeniami mechanicznymi i kurzem. Z drugiej zapewnia natychmiastowy dostęp do wszystkich funkcji tabletu. Jedna ze stron pokrowca po prostu się zwija. Co więcej, można ją zwinąć w ten sposób, że tworzy się podstawka, na której tablet stoi całkowicie samodzielnie. Ten rodzaj etui jest lżejszy oraz bardziej smukły niż etui obrotowe.

 

 

Pokrowiec uniwersalny

pol_pl_ELEGANCKIE-ETUI-DO-TABLETU-7-SKORA-OCHRONNA--10471_1Czasami to, co najprostsze, jest także najlepsze. Jeśli nie mamy określonych preferencji, a potrzebujemy po prostu skutecznej ochrony naszego tabletu, być może najlepszym wyborem będzie po prostu etui uniwersalne. Ten rodzaj, jeśli jest wykonany z odpowiednich materiałów, może służyć przez długi czas i zapewniać należytą ochronę. Co istotne, pokrowce uniwersalne pasują do większości modeli tabletów sprzedawanych na rynku, więc jeśli masz kilka tabletów lub często zmieniasz model – to nie musisz za każdym razem kupować nowego pokrowca.

Etui z klawiaturą

pol_pl_ETUI-Z-KLAWIATURA-DO-TABLETU-7-CALI-QWERTY--10470_3Jeśli tablet to dla Ciebie zastępczy komputer, zdecydowanie najwygodniejszym rozwiązaniem będzie zakup etui z klawiaturą. Wraz z nim odpisanie na e-mail, korzystanie z komunikatora lub tworzenie notatek będzie prostsze niż kiedykolwiek. Klawiatury najczęściej posiadają łączność Bluetooth, bądź też są połączone z tabletem za pomocą wtyczki USB. Tak samo jak tradycyjne etui, zapewniają one odpowiednie bezpieczeństwo sprzętu, a jednocześnie zwiększają jego funkcjonalność. Jako ich niewielki minus można wymienić fakt, że z oczywistych względów są nieco cięższe od innych rodzajów. Bez wątpienia są jednak nie tylko eleganckie, ale i praktyczne.
Od Ciebie zależy, jaki pokrowiec na tablet będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy. Jeśli traktujesz go jako przenośne narzędzie pracy, powinieneś wziąć pod uwagę etui z klawiaturą. Dla tych, dla których liczy się prostota i bezpieczeństwo najlepszym rozwiązaniem będą pokrowce neoprenowe i pokrowce uniwersalne. Jeśli z kolei zależy Ci na funkcjonalności podstawki oraz ekskluzywności, powinieneś rozważyć zakup Smart Case`a lub etui obrotowego. Jak widać wybór jest spory, a zakup pokrowca spełniającego nasze wymagania zdecydowanie będzie miał znaczenie i uprzyjemni korzystanie z naszego urządzenia!

 

Szeroki wybór pokrowców i etui na tablet w naszym sklepie.