Każdy z nas pewnością chce na bieżąco śledzić zmagania sportowców na Olimpiadzie w Rio de Janeiro. Na szczęście do wyboru mamy kilka szalenie interesujących i wygodnych aplikacji, dzięki którym nikogo nie ominą olimpijskie emocje. Którą z nich wybrać dla siebie? Serdecznie zapraszamy na krótki przegląd!

1. Rio 2016

Na początek wspomnijmy o oficjalnej aplikacji igrzysk Rio 2016. Przeznaczona jest zarówno na Androida, jak i iOS. Przed jej uruchomieniem mamy szansę na wybór własnej strefy czasowej, trzy ulubione sportowe dyscypliny oraz kraje, którym gorąco kibicujemy. Do dyspozycji mamy także kalendarz z terminami poszczególnych zawodów i na bieżąco dodawane zmiany w kwalifikacji. Wyniki oraz nazwiska medalistów możemy śledzić przez cały czas. Dzięki tej prostej aplikacji będziemy na bieżąco!

Aplikacja RIO 2016

2. BBC Sport

BBC Sport to także niezwykle wygodne i komfortowe rozwiązanie dla każdego kibica. Trzeba podkreślić jedną z głównych zalet tej aplikacji, możemy bowiem ułożyć coś w rodzaju indywidualnego magazynu, w którym znajdą się aktualne informacje na temat dyscyplin olimpijskich z Rio lub też konkretnego typu sportowych zmagań. Wszystkie wiadomości są w tej aplikacji po angielsku, zatem to dodatkowa możliwość szlifowania zdolności językowych.

3. Olympic Athlete’s Hub

Olympic Athlete’s Hub to aplikacja pozwalająca na dostęp do najświeższych informacji na temat zmagań zawodników, użytkownik może je sobie dowolnie filtrować, wybierając te, które interesują go najbardziej. Ogromna zaleta to w tym przypadku wiele opcji do wyboru – twórcy naprawdę zadbali o personalizację swojego dzieła. Oczywiście możemy podpiąć swoje konto z serwisuspołecznościowego, by komentować, udostępniać czy lajkować.

 

4. NBC Olimpics Highlights

NBC Olimpics Highlights – użytkownicy tej aplikacji będą mogli na bieżąco śledzić wszystkie wyniki zmagań w Rio. Dodatkowym udogodnieniem jest w tym przypadku z pewnością oglądanie krótkich filmików z najciekawszymi momentami igrzysk olimpijskich. Rzecz jasna dostępna zarówno na Androida, jak i iOS. Pojawią się w niej także aktualizacje oficjalnego bloga oraz pełen harmonogram wszystkich sportowych wydarzeń.

5.Sport.pl LIVE

Nie możemy pominąć aplikacji Sport.pl LIVE. Wyniki udostępniane na żywo z pewnością ucieszą każdego kibica. Dzięki niej zyskujemy dostęp do najświeższych sportowych wiadomości błyskawicznie. Do kalendarza dodać możemy przypomnienia – w ten sposób nie ominie nas żadne istotne sportowe wydarzenie. Aplikacja to także komentarze znanych dziennikarzy oraz sportowców, które umieszczane będą w serwisach społecznościowych. To zdecydowanie jedna z najpopularniejszych aplikacji sportowych na Androida.
Kibicom pozostaje już tylko pobranie interesujących ich aplikacji na komórkę – i już po chwili będą cieszyć się nieograniczonym wprost dostępem do informacji na temat zmagań swoich ulubionych sportowców. Dzięki temu nie musimy już śledzić olimpiady jedynie przed telewizorem – w każdym momencie możemy bowiem zerknąć, jak prezentują się wyniki. Z pewnością zapowiada się niezwykle emocjonujący czas!